Pogoda
16.01.2020 13:11

Powstanie ulica WOŚP w Warszawie? Petycja trafiła na biurko prezydenta miasta

Mieszkańcy Warszawy chcą dowodu wdzięczności dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Stworzyli petycję z prośbą o nazwanie ulicy na cześć Fundacji.

WOŚP
foto: Piotr Molecki/East News

W styczniu 2020 roku odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak po raz kolejny stanął na czele wolontariuszy z całego świata i pokazał, że tego jednego dnia potrafimy się zjednoczyć i pomagać najbardziej potrzebującym ponad podziałami. Warszawiacy stwierdzili, że chcą okazać wdzięczność Fundacji i nazwać jedną z ulic na cześć organizacji Owsiaka.

Ulica WOŚP w Warszawie. Petycja trafiła już do prezydenta Trzaskowskiego

Jak donosi warszawa.naszemiasto.pl, Warszawskie Forum Samorządowe zwróciło się do władz stolicy o nadanie jednej z ulic lub skwerów w Warszawie nazwy WOŚP. W rozmowie z portalem Grzegorz Gruchalski - reprezentant Forum opowiedział:

"

W naszym odczuciu należy uhonorować tę wspaniałą imprezę, która przyczynia się do niezbędnej pomocy potrzebującym oraz promuje wiedzę o zdrowiu. WOŚP to cała rzesza wspaniałych ludzi, od organizatorów, przez wolontariuszy, kończąc na darczyńcach. Orkiestra to również wspaniała idea, w której centrum jest człowiek i jego zdrowie. "

Krzysztof Sokołowski
Krzysztof Sokołowski
Przeczytaj także Wokalista Nocnego Kochanka przekazał na WOŚP osobiste gadżety. Aukcje trwają

Twórcy petycji, która trafiła już do prezydenta Rafała Trzaskowskiego i Anny Nehrebeckiej-Byczewskiej, przewodniczącej Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego, nie uwzględnili w swojej prośbie konkretnej lokalizacji. Jak wiemy, niedawno w Warszawie nazwano aleję imieniem Freddy'ego Mercury'ego, wcześniej w Parku Ujazdowskim istniała już także ulica Johna Lennona. Według warszawiaków również dla Orkiestry powinno znaleźć się miejsce na tabliczkach w stolicy.

Rzecznik prasowy Fundacji WOŚP, Krzysztof Dobies w rozmowie z warszawa.naszemiasto.pl, podkreślił, że takie inicjatywy zawsze są dla Fundacji ogromnym zaszczytem. Jednak zaznaczył również, że pomysł może spotkać się ze sprzeciwem. Jeśli ma wywołać konflikt i pretekst do kolejnych kłótni i lokalnych przepychanek, organizacja apeluje o odstąpienie od inicjatywy.

Zobacz też: WOŚP 2020: Ile zebrał WOŚP podczas 28.Finału? Czy padł kolejny rekord? 

Tagi: WOŚP News