Powstanie ulica WOŚP w Warszawie? Petycja trafiła na biurko prezydenta miasta

16.01.2020 13:11
WOŚP|undefined Fot. Piotr Molecki/East News

Mieszkańcy Warszawy chcą dowodu wdzięczności dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Stworzyli petycję z prośbą o nazwanie ulicy na cześć Fundacji.

W styczniu 2020 roku odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak po raz kolejny stanął na czele wolontariuszy z całego świata i pokazał, że tego jednego dnia potrafimy się zjednoczyć i pomagać najbardziej potrzebującym ponad podziałami. Warszawiacy stwierdzili, że chcą okazać wdzięczność Fundacji i nazwać jedną z ulic na cześć organizacji Owsiaka.

Ulica WOŚP w Warszawie. Petycja trafiła już do prezydenta Trzaskowskiego

Jak donosi warszawa.naszemiasto.pl, Warszawskie Forum Samorządowe zwróciło się do władz stolicy o nadanie jednej z ulic lub skwerów w Warszawie nazwy WOŚP. W rozmowie z portalem Grzegorz Gruchalski - reprezentant Forum opowiedział:

W naszym odczuciu należy uhonorować tę wspaniałą imprezę, która przyczynia się do niezbędnej pomocy potrzebującym oraz promuje wiedzę o zdrowiu. WOŚP to cała rzesza wspaniałych ludzi, od organizatorów, przez wolontariuszy, kończąc na darczyńcach. Orkiestra to również wspaniała idea, w której centrum jest człowiek i jego zdrowie.

Przeczytaj także

Twórcy petycji, która trafiła już do prezydenta Rafała Trzaskowskiego i Anny Nehrebeckiej-Byczewskiej, przewodniczącej Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego, nie uwzględnili w swojej prośbie konkretnej lokalizacji. Jak wiemy, niedawno w Warszawie nazwano aleję imieniem Freddy'ego Mercury'ego, wcześniej w Parku Ujazdowskim istniała już także ulica Johna Lennona. Według warszawiaków również dla Orkiestry powinno znaleźć się miejsce na tabliczkach w stolicy.

Rzecznik prasowy Fundacji WOŚP, Krzysztof Dobies w rozmowie z warszawa.naszemiasto.pl, podkreślił, że takie inicjatywy zawsze są dla Fundacji ogromnym zaszczytem. Jednak zaznaczył również, że pomysł może spotkać się ze sprzeciwem. Jeśli ma wywołać konflikt i pretekst do kolejnych kłótni i lokalnych przepychanek, organizacja apeluje o odstąpienie od inicjatywy.

Zobacz też: WOŚP 2020: Ile zebrał WOŚP podczas 28.Finału? Czy padł kolejny rekord? 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.