Pogoda
25.07.2018 11:44

„Poznaj kościelną hierarchię i baw się”. Katolicka gra karciana hitem internetu

Media społecznościowe obiegły zdjęcia gry, która przybliżać ma graczom strukturę Kościoła katolickiego i istniejące w nim urzędy. To nie mem – taka gra istnieje naprawdę!

„Poznaj kościelną hierarchię i baw się”. Katolicka gra karciana hitem internetu
foto: LUKASZ SZELAG/REPORTER/EAST NEWS

Wbrew przewidywaniom czarnowidzów, którzy po nadejściu gier komputerowych przewidywali upadek gier tradycyjnych, gry planszowe i karciane mają się bardzo dobrze, a nawet z roku na rok zyskują na popularności. Na rynku znaleźć można szeroki wybór gier tematycznych – od tych nawiązujących do dzieł popkultury, jak „Gwint” z uniwersum „Wiedźmina”, po te odtwarzające realia życia codziennego, na przykład „IT Startup”, czyli symulacja firmy informatycznej.

Ale czy wiedzieliście, że istnieje karcianka, która jest symulacją… Kościoła katolickiego? Chodzi o grę „Hierarchia”, w której grać można kartami z wizerunkami postaci, reprezentujących poszczególne urzędy i tytuły Kościoła, takich jak Papież, Biskup czy Kardynał. Każda karta jest inaczej punktowana – najwyższą wartość ma oczywiście karta Papieża.

W opisie karcianki czytamy:

"

Gra karciana „Hierarchia” to ciekawa propozycja dla tych, którzy lubią spędzać czas w gronie najbliższych, znajomych i przyjaciół. Przyjrzyj się pięknie zilustrowanym postaciom, poznaj hierarchię kościelną, logicznie myśl i dobrze się przy tym baw.

Gra od 12 roku życia.

Liczba graczy: 3-5 osób

Zawartość pudełka:

- karty do gry - 24 szt.

- karta z kolorami ATU - 1 szt.

- instrukcja "

hierarchia gra

Gra „Hierarchia” stworzona została przez firmę City Heaven, specjalizującą się w grach, puzzlach i klockach obrazkowych o tematyce religijnej. Dostępna jest w ofercie sklepów z dewocjonaliami i artykułami o tematyce chrześcijańskiej, między innymi Dystrybucji Katolickiej. Jej cena na stronie producenta to 22 zł.

Pluszowy Jezus w ofercie Dystrybucji Katolickiej

Nie jest niczym dziwnym, że Kościół stara się dotrzeć ze swoim przesłaniem do najmłodszych. Producenci artykułów o tematyce katolickiej uważają, że ewangelizować można także poprzez zabawę, stąd na rynku obecnych jest wiele przeznaczonych dla dzieci zabawek i gadżetów, nawiązujących do chrześcijaństwa. Zabawki takie niekiedy budzą spore kontrowersje – w 2017 głośno było o pluszowej maskotce, przedstawiającej… Jezusa Chrystusa, którą miał w ofercie sklep internetowy Dystrybucja Katolicka.

Maciej Koprowicz
Tagi: Gry