Pogoda
12.01.2017 10:16

Poznaj stronę do pobierania za darmo plików z Chomika

Jeden z użytkowników serwisu wykop.pl stworzył stronę, która pozwala pobierać pliki z chomikuj.pl bez opłat za transfer.

Poznaj stronę do pobierania za darmo plików z Chomika
foto: materiały prasowe

„Złodziej, który okrada złodzieja, jest kim?” - pytał retorycznie w jednym ze swoich utworów znany poznański wieszcz, Ryszard Andrzejewski. Nad naturą tych słów można się zastanowić w zaistniałej sytuacji. Oczywiście popularny serwis wymiany plików z sympatycznym gryzoniem w logo to również platforma wymiany całkiem legalnych treści, jednak większość z nas kojarzy go przede wszystkim jako ostoję piractwa.

Jak doskonale zdają sobie sprawę użytkownicy serwisu, pobieranie z niego jakichkolwiek plików na dłuższą metę wymaga wykupienia dodatkowego transferu, który jest następnie odliczany aż do kolejne opłaty. Te z kolei są relatywnie niewielkie i proste do uiszczenia, jednak przy większym zapotrzebowaniu na treści... Wiemy jak jest. Wiadomo też, że Polak potrafi i gdy ktoś zechce od niego za dużo pieniędzy, prędzej czy później znajdzie sposób, by się ich nie pozbywać.

Tak jest i w tym przypadku. Użytkowników Wykopu ukrywający się pod pseudonimem xavkas pochwalił się swoim nowym dziełem: stroną, która umożliwia dostęp do zasobów Chomika bez uprzedniej weryfikacji użytkownika, a więc także pomijając proces odliczania transferu. Krótko mówiąc, bez ponoszenia jakichkolwiek opłat dostajemy możliwość pobierania plików z pełną szybkością. Jedynym ograniczeniem jest wielkość pliku ustalona na poziome 1000 MB.

Jak nietrudno się domyślić, inicjatywa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Według dostępnego na stronie licznika, do godzin przedpołudniowych 12 stycznia 2017 roku pobrano przez stronę prawie 500 GB danych. Niestety, jak to zwykle w tego typu sytuacjach bywa, niespodziewana popularność rozwiązania pociągnęła za sobą nadmierne obciążenie serwera. W rezultacie obecnie na stronie widnieje taki komunikat:

"

No i padło. Chwilowo zostało wyłączone, ale spróbuję jeszcze dziś przywrócić ściąganie. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem, pilnie szukam inwestora, który chciałby zainwestować w ten projekt. "

Chętni powinni więc śledzić temat i czekać, aż strona powróci do pełnej funkcjonalności - może się to stać w każdej chwili.

Równie prawdopodobne jest, że całą inicjatywą zainteresuje się administracja Chomika, ukracając jednocześnie cały proceder. Co ciekawe, jak zwrócił uwagę sam autor strony pliki nie są pobierane na jego serwery, lecz wciąż udostępniane są bezpośrednio z Chomika, rozwiązanie zatem jego zdaniem nie narusza regulaminu serwisu.

Pobieracie pliki z chomikuj.pl?

Jakub Gańko
Tagi: Internet