Poznajcie dziarską staruszkę. Mimo wieku podnosi 90-kilogramowe ciężary

25.08.2020 13:33
Joan MacDonald podnosi ciężary|undefined Fot. mediadrumworld.com / Joan MacDon/Media Drum/East News

Joan MacDonald  to 74-letnia Kanadyjka, która przeczy stereotypom. Mimo wieku regularnie ćwiczy na siłowni i jest w stanie podnieść nawet 90-kilogramowe ciężary.

Jaka jest recepta na wieczną młodość? Może to już wyświechtany banał, ale podstawą jest zdrowa dieta i regularne uprawianie sportu. Żywym przykładem tego frazesu jest 74-letnia Joan MacDonald, która kilka lat temu ledwo poruszała się po swoim mieszkaniu. Dziś nie tylko dźwiga prawdziwe ciężary, ale również imponuje muskulaturą, ludziom o wiele młodszym od siebie.

Emerytka-strongmenka - Joan MacDonald

Do 30-tki jest z górki. W większości przypadków łatwo jest zredukować zbędną tkankę tłuszczową, wyrzeźbić mięśnie, czy zrobić formę. Schody zaczynają się, kiedy na dobre wejdziemy w dorosłość, a z roku na rok jest coraz gorzej. Wizja bycia niedołężnym starcem nie należy chyba do marzeń żadnego człowieka na Ziemi. Dlatego im szybciej zaczniemy się ruszać, tym lepiej. Chociaż istnieją przypadki, które udowadniają, że na sport nigdy nie jest za późno.

Przeczytaj także

Jednym z nich jest Joan MacDonald. Mieszkanka Kanady mimo 70 lat na karku dźwiga sztangi lepiej niż nie jeden młodziak. Ciężko w to uwierzyć, ale kobieta robi to dopiero od kilku lat. Efekty są jednak widoczne gołym okiem. Emerytka ma lepsze bicepsy i tricepsy niż nie jeden harujący na siłowni młodzieniaszek.

Przeczytaj także

Nic więc dziwnego, że podbiła serca internautów. Jej konto na Instagramie śledzi ponad 881 tysięcy użytkowników. Motto McDonald brzmi: "Nie możesz cofnąć zegara, ale możesz go ponownie nakręcić". I właśnie w myśl tej zasady żyje od jakiegoś czasu, ciesząc się przy tym młodzieńczą energią.

Przeczytaj także

McDonald od wielu lat trenuje pod okiem profesjonalistów i jest w stanie podnieść 90-kilogramowe sztangi. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze całkiem niedawno była typową staruszką, którą łupało w krzyżu.

Przeczytaj także

Nie tylko zaczęła być coraz lepsza w podnoszeniu ciężarów, ale przede wszystkim udało jej się zrzucić zbędne kilogramy. Obecnie kobieta waży 67 kilo. Nie zawdzięcza tego oczywiście samej aktywności fizycznej. Stosuje się do diety bogatej w warzywa i owoce. Motywacją do metamorfozy było przebywanie wśród młodych ludzi na siłowni.

Przeczytaj także

Joan MacDonald udowadnia, że na zmianę sylwetki i trybu życia nigdy nie jest za późno. Oczywiście wiąże się to z wieloma wyrzeczeniami i ciężką pracą, ale nic nie bierze się z powietrza.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Jak silny jest lider Disturbed?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.