Pogoda
08.11.2019 12:51

Poznajcie lepiej pierwszego w historii Polaka, który wystąpi w Finale MŚ w League of Legends [WIDEO]

Marcin "Jankos" Jankowski to w tym momencie największa gwiazda e-sportu w naszym kraju. Jeśli w niedzielę uda mu się stać się Mistrzem Świata w LoLu Jankos stanie się prawdziwą legendą.

jankos
źródło: Screen, Youtube

W niedzielę 10.11.2019 o godzinie 13:00 odbędzie się finał Mistrzostw Świata w LoL. Spotkają się w nim, chiński FunPlus Phoenix założony w 2017 roku i europejski G2 Esports, który sześć lat pracował na swój sukces. Właśnie w barwach tego drugiego zespołu występuje reprezentant Polski.

Pierwszy Polak w finale Mistrzostw Świata w LoLu

Jankos w ciągu ostatnich kilku lat stał się jednym z bardziej lubianych graczy w LoLa. Niestety przez wiele lat młody zawodnik nie mógł się poszczycić wynikami idącymi w parze ze swoją popularnością.

Leauge of Legends
Leauge of Legends
Przeczytaj także Twórcy LoLa szaleją i zapowiadają trzy nowe gry i serial animowany. Dowiedzcie się jakie!

Jego wybuchowa osobowość i agresywny styl walki od dawna zachwycały tysiące fanów oglądających jego spotkania. Jednak dopiero w ostatnich miesiącach do dużej jakości grania doszły również wyniki. Po kwietniowym zwycięstwie w Leauge of Legends European Championship Jankos będzie miał szansę zdobyć również tytuł Mistrza Świata.

Z tej okazji organizatorzy turnieju postanowili przybliżyć fanom sylwetkę Marcina i stworzyli krótki filmik, w którym możecie lepiej poznać, jak wyglądała ścieżka kariery polskiego mistrza.

Wystąpienie w finale MŚ w LoLu to oczywiście nie tylko szansa na wyłapanie złotego medalu, ale też możliwość dużego zarobku. Zdobywcy pucharu otrzymają 834 tysiące, a przegrani 300 tysięcy dolarów.

Finał odbędzie się 10 listopada 2019, o godzinie 13:00. Spotkanie będziecie mogli obejrzeć zarówno online, jak i na Polsat Games z polskim komentarzem.

Zobacz także:  Martwią się o przyszłość kraju. Wprowadzili godzinę policyjną dla grania w gry