Poznajcie lepiej pierwszego w historii Polaka, który wystąpi w Finale MŚ w League of Legends [WIDEO]

08.11.2019 12:51
Poznajcie lepiej pierwszego w historii Polaka, który wystąpi w Finale MŚ w League of Legends [WIDEO] Fot. źródło: Screen, Youtube

Marcin "Jankos" Jankowski to w tym momencie największa gwiazda e-sportu w naszym kraju. Jeśli w niedzielę uda mu się stać się Mistrzem Świata w LoLu Jankos stanie się prawdziwą legendą.

W niedzielę 10.11.2019 o godzinie 13:00 odbędzie się finał Mistrzostw Świata w LoL. Spotkają się w nim, chiński FunPlus Phoenix założony w 2017 roku i europejski G2 Esports, który sześć lat pracował na swój sukces. Właśnie w barwach tego drugiego zespołu występuje reprezentant Polski.

Pierwszy Polak w finale Mistrzostw Świata w LoLu

Jankos w ciągu ostatnich kilku lat stał się jednym z bardziej lubianych graczy w LoLa. Niestety przez wiele lat młody zawodnik nie mógł się poszczycić wynikami idącymi w parze ze swoją popularnością.

Przeczytaj także

Jego wybuchowa osobowość i agresywny styl walki od dawna zachwycały tysiące fanów oglądających jego spotkania. Jednak dopiero w ostatnich miesiącach do dużej jakości grania doszły również wyniki. Po kwietniowym zwycięstwie w Leauge of Legends European Championship Jankos będzie miał szansę zdobyć również tytuł Mistrza Świata.

Z tej okazji organizatorzy turnieju postanowili przybliżyć fanom sylwetkę Marcina i stworzyli krótki filmik, w którym możecie lepiej poznać, jak wyglądała ścieżka kariery polskiego mistrza.

Wystąpienie w finale MŚ w LoLu to oczywiście nie tylko szansa na wyłapanie złotego medalu, ale też możliwość dużego zarobku. Zdobywcy pucharu otrzymają 834 tysiące, a przegrani 300 tysięcy dolarów.

Finał odbędzie się 10 listopada 2019, o godzinie 13:00. Spotkanie będziecie mogli obejrzeć zarówno online, jak i na Polsat Games z polskim komentarzem.

Zobacz także:  Martwią się o przyszłość kraju. Wprowadzili godzinę policyjną dla grania w gry

Kacper Peresada Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.