Poznaliśmy artystów ze ścieżki dźwiękowej Cyberpunka 2077. Jest Stachursky i Lady Gaga?

13.12.2019 10:24
Artyści z Cyberpunka 2077|undefined Fot. materiały prasowe CD Projekt RED

Kogo będziemy słuchać w Cyberpunku 2077? CD Projekt RED pokazał artystów, którzy stworzyli muzykę dla gry. Niespodziewanie pojawiło się połączenie z Elonem Muskiem.

Mają rozmach. Cyberpunk 2077 zapowiada się nie tylko jako gra zupełnie nowej generacji, w której bawić będziemy się w otwartym świecie reagującym na nasze poczynania jak prawdziwy. Ratowanie świat z (lub przeciwko, nigdy nie wiadomo) Johnnym Silverhandem odbywać się będzie bowiem do taktów muzyki stworzonej przez światowej klasy tuzów.

CD Projekt RED dał już przedsmak czekających w Cyberpunku 2077 atrakcji muzyczny, publikując dwa utwory Samuraia, zespołu Silverhanda. W kapelę wcielił się legendarny Refused.

Przeczytaj także

Jak się okazało, ścieżka muzyczna Cyberpunka 2077 będzie zawierać sporo różnych gatunków muzycznych. CDPR pochwalił się artystami, którzy stworzyli muzykę dla nadchodzącej polskiej superprodukcji. Czy sprawdziły się sugestie Stachursky’ego oraz plotki na temat zaangażowania w produkcję Lady Gagi?

Cyberpunk 2077: ścieżka dźwiękowa stworzona przez światowych artystów

Plotki o zaangażowaniu Stachursky’ego jako jednego z muzyków tworzących utwory na potrzeby Cyberpunka 2077 powstały na koncercie polskiego wykonawcy. Pomiędzy swoimi największymi hitami artysta krzyknął „do zobaczenia w 2077”, co zostało zinterpretowane jako przyznanie się do prac nad Cyberpunkiem.

Spekulacje na temat Lady Gagi jako gwiazdy Cyberpunka 2077 zaczęły pojawiać się, gdy media doniosły o tajnej wizycie artystki w warszawskim studio CD Projekt RED. Artystka miała podobno uczestniczyć w sesji motion capture, co sugerowało powierzenie jej jednej z głównych ról w grze. Podejrzenie padło na Alt Cunningham, byłą dziewczynę Silverhanda, która może mieć ogromny wpływ na historię pokazywaną w CP2077.

Przeczytaj także

Spekulacje na temat obojga artystów zostały właśnie rozwiane przez CD Projekt RED. W oficjalnym komunikacie nie wspomniano ani Lady Gagi, ani Stachursky’ego. Kwestia nie jest jeszcze jednak do końca rozwiązana, jako że sam CDPR mówi, że trzyma jeszcze w zanadrzu kilka niespodzianek.

Poznajcie wybranych artystów, których muzyka znajdzie się na ścieżce dźwiękowej do gry Cyberpunk 2077: Run the Jewels, Refused, Grimes, A$AP Rocky, Gazelle Twin, Ilan Rubin, Richard Devine, Nina Kraviz, Deadly Hunta, Rat Boy, oraz Tina Guo!

Grimes wystąpiła na żywo podczas gali The Game Awards, wykonując utwór 4ÆM. Teledysk do niego jest mocno inspirowany Cyberpunkiem 2077, a artystka w angielskiej wersji językowej gry wciela się w postać Lizzy Wizzy.

Grimes to partnerka Elona Muska, CD Projekt RED nie mógł więc nie zadać po występie bardzo ważnego pytania:

Tesla Cybertruck wydaje się być pojazdem stworzonym dla Cyberpunka 2077 dzięki futurystycznemu wyglądowi, przez Muska określanego „transporterem opancerzonym z gier SF”.

Być może, dzięki obecności Grimes, CD Projekt RED współpracuje także z Muskiem i Cybertruck będzie jednym z dostępnych w grze pojazdów. Może nawet zobaczymy Elona w jakiejś mniejszej roli?

Zobacz także: Elon Musk pokazał Teslę Cybertruck. Samochód z innej planety

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.