Poznaliśmy datę powrotu Crasha Bandicoota na PlayStation 4

Jakub Gańko
17.02.2017 12:44
Poznaliśmy datę powrotu Crasha Bandicoota na PlayStation 4 Fot. materiały prasowe

Kultowe przygody szalonego lisa jamraja pasiastego z PSX-a powrócą w odnowionej wersji na PlayStation 4 - i to szybciej niż się spodziewamy.

Jeśli mieliście w latach dziewięćdziesiątych pierwszą konsolę Sony, z pewnością znacie Crasha Bandicoota. Ten mylnie uważany za lisa jamraj stał się jedną z najsłynniejszych maskotek PlayStation i przez lata wychował sobie niemałą rzeszę oddanych fanów, którzy co roku sięgali po kolejną część jego przygód. I od dobrych paru lat się niecierpliwili...

Odpowiedzialne za klasyczną trylogię z PSX-a studio Naughty Dog zajęło się bowiem tworzeniem innych marek, takich jak Jak and Daxter, Uncharted czy The Last of Us. Crash powracał jeszcze co prawda w kolejnych grach na PlayStation 2, ale na nowsze konsole Sony nie trafiły już żadne poświęcone mu tytuły.

W grudniu 2016 roku otrzymaliśmy jednak oficjalne potwierdzenie, że Crash powróci na najnowszą generację konsol japońskiego giganta za sprawą zremasterowanej kolekcji pierwszych trzech części jego gier. Crash Bandicoot, Cortex Strikes Back oraz Warped zostaną wydane w komplecie Crash Bandicoot N-samowita Trylogia z nową, ulepszoną oprawą audio-wizualną, trofeami oraz współczesnym systemem zapisu stanu gry.

Za remaki nie odpowiada oryginalny producent, Naughty Dog, lecz studio Vicarious Visions, które stworzyło szereg gier o Crashu na platformę GameBoy Advance. Do rozgrywki zostaną wprowadzone pewne zmiany, autorzy nowej wersji zapewniają jednak, że całość zachowa ducha oryginału.

Możemy się o tym przekonać na udostępnionym trailerze i screenshotach z produkcji:

Crash Bandicoot N-Sane Trilogy trafi na rynek już 30 czerwca 2017 roku w cenie 169 zł. Zamówienia przedpremierowe - do których dodawany jest motyw menu dla PS4 - można już składać w PlayStation Store.

Jak Wam się podoba Crash Bandicoot N-Sane Trilogy?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.