Pogoda
18.10.2019 11:51

Poznaliśmy listę najlepiej sprzedających się gier 2019 roku. Niespodziewane 1. miejsce

Grupa analityczna NPD udostępniła dane dotyczące sprzedaży gier w 2019 roku. Niestety, lista obejmuje tylko USA, więc nie do końca pokazuje globalne trendy. Nie mniej, prawdopodobnie w reszcie świata Top 10 byłby wręcz identyczny.

Poznaliśmy listę najlepiej sprzedających się gier 2019 roku. Niespodziewane 1. miejsce
foto: shutterstock.com

Według NPD, "NBA 2K20" jest najlepiej sprzedającą się grą 2019 roku, przynajmniej w Stanach Zjednoczonych. Zaraz za symulatorem koszykówki znalazł się "Mortal Kombat 11", a ostatnie miejsce na podium zajęło "Borderlands 3". Warto zauważyć, że globalne wyniki sprzedaży popularnego "2-keja" mogą nie dorównywać sukcesowi gry na rynku USA, ale i tak wynik robi wrażenie - chociażby dlatego, że produkcja zadebiutowała 6 września.

NBA 2K20 najlepiej sprzedającą się grą 2019 roku

Podobnie jest zresztą z "Borderlands 3". Kontynuacja popularnej serii looter-shooterów pojawiła się w sprzedaży zaledwie tydzień po "NBA 2K20", więc twórcy muszą być naprawdę zadowoleni z wyników komercyjnych strzelanki. Trzeba również przyznać, że sprzedaż tytułów jest jeszcze bardziej imponująca, gdy przypomnimy sobie, że obydwie produkcje miały sporo problemów na chwilę przed premierą - twórcy byli m.in. oskarżani o umyślne umieszczanie w swoich produkcjach mechanizmów znanych z gier hazardowych.

Borderlands 3
Borderlands 3
Przeczytaj także Borderlands 3 hitem sprzedażowym. Miliard dolarów w 5 dni

Tak prezentuje się pełna lista najlepiej sprzedających się produkcji 2019 roku w USA:

  1. NBA 2K20
  2. Mortal Kombat 11
  3. Borderlands 3
  4. Madden NFL 20
  5. Kingdom Hearts III
  6. Tom Clancy's The Division 2
  7. Anthem
  8. Super Smash Bros. Ultimate
  9. Resident Evil 2
  10. Grand Theft Auto V

Ciekawa jest obecność "Anthem" na miejscu 7 - gra była krytykowana od fazy beta i obecnie jest właściwie martwa. Jej wynik pokazuje jednak, jak ważna i wpływająca na sprzedaż jest przedpremierowa kampania marketingowa. Warto też zauważyć zamykające zestawienie GTA V, które 6 lat po premierze wciąż okupuje listę najlepiej sprzedających się gier.

Jak takie zestawienie wyglądałoby w Polsce? Cóż, definitywnie 1. miejsca nie zajęłoby "NBA 2K20". Wysoko byłaby niewątpliwie "FIFA 20" (tej brakuje w liście z USA), a w zestawieniu prawdopodobnie nie znaleźlibyśmy "Maddena NFL 20", ponieważ fanów futbolu amerykańskiego jest w naszym kraju jeszcze mniej, niż wielbicieli NBA. Podobnie mogłoby być zresztą z "Super Smash Bros. Ultimate", czyli grą przeznaczoną ekskluzywnie dla Nintendo Switcha, który w Polsce rekordów sprzedaży raczej nie pobija.

Zobacz także: Oto najlepiej sprzedające się gry w lipcu 2019 roku. Niektóre pozycje są zaskakujące

Tagi: Gry FIFA GTA