Poznaliśmy listę najlepiej sprzedających się gier 2019 roku. Niespodziewane 1. miejsce

18.10.2019 11:51
Poznaliśmy listę najlepiej sprzedających się gier 2019 roku. Niespodziewane 1. miejsce Fot. shutterstock.com

Grupa analityczna NPD udostępniła dane dotyczące sprzedaży gier w 2019 roku. Niestety, lista obejmuje tylko USA, więc nie do końca pokazuje globalne trendy. Nie mniej, prawdopodobnie w reszcie świata Top 10 byłby wręcz identyczny.

Według NPD, "NBA 2K20" jest najlepiej sprzedającą się grą 2019 roku, przynajmniej w Stanach Zjednoczonych. Zaraz za symulatorem koszykówki znalazł się "Mortal Kombat 11", a ostatnie miejsce na podium zajęło "Borderlands 3". Warto zauważyć, że globalne wyniki sprzedaży popularnego "2-keja" mogą nie dorównywać sukcesowi gry na rynku USA, ale i tak wynik robi wrażenie - chociażby dlatego, że produkcja zadebiutowała 6 września.

NBA 2K20 najlepiej sprzedającą się grą 2019 roku

Podobnie jest zresztą z "Borderlands 3". Kontynuacja popularnej serii looter-shooterów pojawiła się w sprzedaży zaledwie tydzień po "NBA 2K20", więc twórcy muszą być naprawdę zadowoleni z wyników komercyjnych strzelanki. Trzeba również przyznać, że sprzedaż tytułów jest jeszcze bardziej imponująca, gdy przypomnimy sobie, że obydwie produkcje miały sporo problemów na chwilę przed premierą - twórcy byli m.in. oskarżani o umyślne umieszczanie w swoich produkcjach mechanizmów znanych z gier hazardowych.

Przeczytaj także

Tak prezentuje się pełna lista najlepiej sprzedających się produkcji 2019 roku w USA:

  1. NBA 2K20
  2. Mortal Kombat 11
  3. Borderlands 3
  4. Madden NFL 20
  5. Kingdom Hearts III
  6. Tom Clancy's The Division 2
  7. Anthem
  8. Super Smash Bros. Ultimate
  9. Resident Evil 2
  10. Grand Theft Auto V

Ciekawa jest obecność "Anthem" na miejscu 7 - gra była krytykowana od fazy beta i obecnie jest właściwie martwa. Jej wynik pokazuje jednak, jak ważna i wpływająca na sprzedaż jest przedpremierowa kampania marketingowa. Warto też zauważyć zamykające zestawienie GTA V, które 6 lat po premierze wciąż okupuje listę najlepiej sprzedających się gier.

Jak takie zestawienie wyglądałoby w Polsce? Cóż, definitywnie 1. miejsca nie zajęłoby "NBA 2K20". Wysoko byłaby niewątpliwie "FIFA 20" (tej brakuje w liście z USA), a w zestawieniu prawdopodobnie nie znaleźlibyśmy "Maddena NFL 20", ponieważ fanów futbolu amerykańskiego jest w naszym kraju jeszcze mniej, niż wielbicieli NBA. Podobnie mogłoby być zresztą z "Super Smash Bros. Ultimate", czyli grą przeznaczoną ekskluzywnie dla Nintendo Switcha, który w Polsce rekordów sprzedaży raczej nie pobija.

Zobacz także: Oto najlepiej sprzedające się gry w lipcu 2019 roku. Niektóre pozycje są zaskakujące

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.