Pogoda
23.03.2018 14:21

Poznaliśmy pierwsze oficjalne informacje o Cyberpunku 2077

CD Projekt RED nie wytrzymał presji i pod gradobiciem pytań zdradził wreszcie nieco szczegółów na temat wyczekiwanego z niecierpliwością (a czasem i z niepokojem) Cyberpunka 2077. Naprawdę gorąco zrobi się jeszcze w 2018 roku.

Cyberpunk 2077 - pierwsze oficjalne informacje o grze
foto: kadr z wideo

Informacje pochodzą bezpośrednio od Adam Kicińskiego, Prezesa Zarządu Grupy Kapitałowej CD Projekt, i zostały podane podczas omówienia wyników finansowych grupy za 2017 roku.

CDP ma się czym chwalić – Wiedźmin 3: Dziki Gon sprzedawał się w większej liczbie egzemplarzy, niż w 2016 roku, a łącznie kupców znalazło już 33 mln egzemplarzy gier z serii.

Inwestorzy domagali się jednak informacji na temat Cyberpunka 2077, tworzonej od lat gry, która swoim rozmachem ma Wiedźmina 3 całkowicie przykryć. CD Projekt RED odmawia podawania jakichkolwiek informacji na temat tytułu, tłumacząc, że otworzy się dopiero wtedy, gdy będzie na to gotowy.

Początkowo takie samo podejście miał Adam Kiciński, który odmawiał nawet odpowiedzi na pytanie kiedy będzie można zadawać pytania na temat Cyberpunka 2077. Temat drążono jednak tak wytrwale, że szef CDP w końcu się złamał i sypnął kilkoma informacjami, żeby uspokoić inwestorów.

Cyberpunk 2077 – pierwsze oficjalne informacje o grze

Fani studia i Cyberpunka 2077 muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość – ale to już sama końcówka czekania. CDP potwierdziło, że materiały z gry zostaną pokazane podczas targów E3 2018, które odbędą się w dniach 12-14 czerwca 2018 w Los Angeles.

Kiciński postanowił także rozprawić się z plotkami, które stawiały tytuł w potencjalnie złym świetle. Po pierwsze – w Cyberpunku 2077 będzie możliwość wybierania klasy postaci. Po drugie – gra skupia się na warstwie fabularnej, chociaż nie jest wykluczone, że pojawi się także gra wieloosobowa. W jakiej formie – jeszcze nie wiadomo. Nie wyklucza się na razie żadnych pomysłów – nawet trybu battle royale, czyli zmagań podobnych do tych z PUBG czy Fortnite.

Szef grupy CD projekt podkreślił, że studio traktuje graczy uczciwie i nie planuje implementowania w Cyberpunku 2077 mikrotransakcji. Tak jak w przypadku Wiedźmina 3, można za to będzie liczyć na płatne dodatki, które ogromnie rozszerzą świat gry.

Odniesiono się także do informacji, według których Cyberpunk 2077 ma powstawać z myślą o konsolach następnej generacji. Kiciński oznajmił, że studio nic nie wie o takich sprzętach, ale silnik gry jest tak zaawansowany, że bez problemu będzie można wykorzystać nowe możliwości.

Nie ma za to planów, przynajmniej na razie, stworzenia wersji na konsolkę Nintendo Switch.

Czy Cyberpunk 2077 będzie lepszy od Wiedźmina 3?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry