Pogoda
17.09.2020 10:02

Poznaliśmy polską datę premiery i cenę PlayStation 5. Miało być droższe

Nareszcie poznaliśmy datę premiery i cenę PlayStation 5. Sony przygotowało 16 września PS5 Showcase, czyli godzinne show na YouTubie, na którym firma chwaliła się nadchodzącymi grami, a także zdradziła najważniejsze dla konsumentów informacje. 

Poznaliśmy polską datę premiery i cenę PlayStation 5. Miało być droższe
foto: Aldeca Productions/Shutterstock.com

Playstation 5 praktycznie już teraz zmierza do sklepów. Nareszcie dowiedzieliśmy się oficjalnie, że zakupić PS5 będziemy mogli już 19 listopada 2020 roku. Konsola będzie dostępna w dwóch wersjach - tylko cyfrowej (bez wejścia na płyty) oraz w wersji standard (która takowe wejście na płyty posiadać będzie). Cena? Nie ma tragedii - wersja "digital" w dniu premiery będzie kosztować 1849 złotych, natomiast za "standard" przyjdzie zapłacić 2299 złotych.

Playstation 5 - znamy datę premiery i polską cenę

Informację o dacie premiery podano podczas PS5 Showcase, natomiast polską cenę podał 17 września rano polski oddział PlayStation:

PlayStation 4
PlayStation 4
Przeczytaj także Sony rozdaje graczom pieniądze z okazji 10-lecia PS Plus. Sprawdźcie powiadomienia w konsoli

Oprócz tego Sony zapowiedziało mnóstwo gier, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia - wśród nich m.in. "Final Fantasty XVI", RPG w świecie Harry'ego Pottera o tytule "Hogwart's Legacy", czy kontynuację jednej z najlepszych gier poprzedniej generacji, czyli "God of War: Ragnarok". Jest na co czekać.

Avengers: Infinity War
Avengers: Infinity War
Przeczytaj także Hulk w wersji... hawajskiej? Zaprezentowano nowe skórki postaci z gry Marvel's Avengers [WIDEO]
Tagi: Gry Playstation