Pogoda
07.05.2018 12:08

Praca marzeń w Muzeum Polskiej Wódki przyciągnęła tysiące chętnych

Kilka tysięcy kandydatów ubiegało się o pracę marzeń w Muzeum Polskiej Wódki. W czerwcu 2018 roku sześciu z nich zacznie oprowadzać po placówce, opowiadając o polskim trunku eksportowym oraz przeprowadzając degustacje.

Muzeum Polskiej Wódki
foto: Nizio Design International

Oferta Netfliksa, płacącego 1000 zł za opowiedzenia w jaki sposób ogląda się seriale, może wydawać się atrakcyjna i zasługiwać na miano pracy marzeń.

Nie z chłonięcia kolejnych odcinków słyniemy jednak na świecie – ambasadorem naszych osiągnięć i możliwości jest polska wódka, uznawana (szczególnie w naszym kraju) za najlepszą na całej planecie. Nic więc dziwnego, że polska dusza jest nią wprost przesiąknięta – wystarczy spojrzeć, jakim zainteresowaniem cieszy się Bimber, czyli Tinder dla osób szukających kompanów do picia.

Prawdziwa praca marzeń w Polsce mogła być więc tylko jedna – zostanie przewodnikiem w pierwszym Muzeum Polskiej Wódki, które powstaje w budynku Zakładu Rektyfikacji dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”.

Praca marzeń w Muzeum Polskiej Wódki

Przewidziano 6 wakatów – chętnych było tysiące. Dokładnych danych muzeum nie podało, wiadomo tylko, że ankietę udostępnioną w internecie rozwiązano 7400 razy – większość z osób po wzięciu udziału zdecydowała się przesłać swoją aplikację.

Andrzej Szumowski, prezes stowarzyszenia Polska Wódka, zdradza sekrety procesu selekcji kandydatów do pracy marzeń:

"

Podczas rekrutacji daliśmy szansę również kandydatom, którzy nie mieli doświadczenia na stanowisku przewodnika, ale pokazali swoje inne mocne strony. Skupiliśmy się przede wszystkim na ludziach. "

Osoby, które zostały zatrudnione, o wódce mają opowiadać z entuzjazmem i swadą, dzieląc się ciekawostkami i podsycając atmosferę przed najważniejszym punktem wizyty – degustacją.

foto: Nizio Design International

Ze mną nie popracujesz?

Warszawska Wytwórnia Wódek „Koneser” produkowała między innymi wódkę Luksusową i Wyborową. Muzeum ma oferować łącznie 5 interaktywnych sal, w których będzie można zaznajomić się z historią produkcji oraz tajnikami odpowiedniego spożywania wódki. Przewidziano także warsztaty o odpowiednim dobieraniu smaków do poszczególnych gatunków trunku.

"

Odwiedzający będą mieli okazję poznać wirtualną pracownię średniowiecznego alchemika, rozgoszczą się w szlacheckim dworze i zobaczą miejsce pracy gorzelnika. Dowiedzą się również, jaką rolę pełniła wódka w wielkiej polityce czy wreszcie odkryją tajniki pracy barmana „od kuchni”. "

Muzeum Polskiej Wódki otwiera swoje podwoje w czerwcu 2018 roku.

Gdzie wolelibyście pracować?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele