Pogoda
14.07.2020 15:20

Prace nad serialem "Przyjaciółki" przerwane. Jedna z aktorek ma koronawirusa

Prace nad nowym sezonem serialu "Przyjaciółki" zostały przerwane. Jedna z aktorek jest chora na COVID-19 i zagraża współpracownikom.

Przyjaciółki
foto: Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Pandemia koronawirusa przerwała prace nad polskimi produkcjami filmowymi oraz nad serialami. Na kolejne odcinki przygód tytułowych przyjaciółek muszą poczekać także fani produkcji Polsatu. Aktorzy wrócili co prawda na plan kolejnego sezonu już 4 czerwca, jednak prace nad serialem musiały zostać przerwane.

Aktorka z "Przyjaciółek" zarażona koronawirusem

Plan "Przyjaciółek" zawieszono do końca tygodnia. Jak donosi "Fakt", osoba odpowiedzialna za produkcję serialu poinformowała, że jedna z gwiazd produkcji zachorowała na COVID-19. Teraz wszyscy pracownicy obecni na planie muszą się przebadać i sprawdzić, czy zarazili się od aktorki koronawirusem.

Koronawirus
Koronawirus
Przeczytaj także Covid-party - na czym polega niebezpieczna koronawirusowa zabawa studentów?

Informację potwierdza mail rzekomo wysłany przez reżysera serialu, Grzegorza Kuczeriszkę do całej ekipy serialu. Jak cytuje wiadomość "Rzeczpospolita", twórca przekazał w niej swoim współpracownikom, że 11 lipca wykryto obecność koronawirusa u jednej z aktorek obecnych na planie "Przyjaciółek".

Reżyser nie ukrywa swojego zaniepokojenia sytuacją:

"

Na razie wszyscy jesteśmy przerażeni. Wciąż panuje pandemia, a mam wrażenie, że ludzie o tym zapominają. Wszyscy podpisaliśmy zobowiązanie, że w trakcie zdjęć nie przyjdziemy do pracy z objawami choroby i zachowamy szczególną ostrożność. "

Reżyser w rozmowie z gazetą zapewnił, że jeśli testy pracowników będą negatywne, zdjęcia zostaną wznowione. Oczywiście nastąpią zmiany w harmonogramie prac, które wykluczą na czas kwarantanny osobę zarażoną.

Koronawirus
Koronawirus
Przeczytaj także Magazyn pełen zmarłych na COVID-19. Jaka jest tajemnica przerażającego miejsca?
Tagi: Seriale koronawirus