Prawnicy Harvey'ego Weinsteina proszą o wyrok wynoszący 5 lat w więzieniu

10.03.2020 11:32
Harvey Weinstein|undefined Fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

Jak podaje Deadline, w ciągu 24 godzin zapadnie decyzja w sprawie Weinsteina. Mężczyzna dowie się, jak surowa kara go czeka. Jego prawnicy podobno prosili niedawno sąd o wyrok trwający 5 lat.

Obrona Weinsteina wciąż walczy o jak najmniejszy wyrok w swojej nowojorskiej rozprawie sądowej. Jak podaje Deadline, prawnicy Donna Routunno, Damon Cheronis i Arthur Aidala wystosowali list do sędziego, w którym zachęcili do skrócenia wyroku do 5 lat więzienia.

Weinstein spędzi w więzieniu tylko 5 lat?

W liście znalazły się cytaty na temat Weinsteina, który przebywa obecnie w areszcie na Rikers Island. Prawnicy zauważyli jego działalność charytatywną, posłużyli się imionami Nelsona Mandeli i Paula Newmana, a także zaznaczyli, że "to pierwsze wykroczenie Weinsteina".

List pojawił się trzy dni po tym, gdy biuro prokuratora generalnego praktycznie zarekomendowało, by po prostu "pochować" Weinsteina i jego "całkowity brak skruchy".

Przeczytaj także

Weinstein został uznany winnym gwałtu i zbrodni na tle seksualnym w trakcie rozprawy z 24 lutego 2020 roku, za co grozi mu od 5 do 29 lat więzienia według nowojorskiego prawa. Jego prawnicy stwierdzili, że więcej, niż minimalna kara może okazać się skazaniem producenta na dożywocie: 

Patrząc na jego wiek i ryzyko powiązane z jego stanem zdrowia, jakikolwiek wynik powyżej minimum - chociaż istnieje możliwość, że pan Weistein nie przeżyje nawet tego - może być uznany za de facto skazanie na dożywocie.

Harvey Weinstein pozna swój wyrok 11 marca 2020 roku. 

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.