Pogoda
06.04.2018 14:11

Prehistoryczni Avengers powracają na łamy Marvel Comics

Avengers sprzed miliona lat przed naszą erą powrócą na łamy komiksów Marvela. Wkrótce poznamy sekretną historię supergrupy. 

Avengers 1000000 B.C.
foto: materiały promocyjne

Każdy fan Marvel Comics wie, że grupa Avengers powstała, kiedy Loki postanowił upokorzyć swojego brata. W tym celu wykorzystał Hulka. Nie wziął jednak pod uwagę, że zielonym gigantem mogą zainteresować się również inni herosi. Bohaterowie połączyli siły i wspólnie pokonali boga oszustwa, po czym postanowili zawiązać drużynę, broniącą świata przed niebezpieczeństwami. Oczywiście serie, które rozpoczęły się ponad 50 lat temu, nie mogły uniknąć tak zwanych retconów. Poza tym, od kiedy królują filmy o superbohaterach, komiksowi twórcy starają się w mniejszym lub większym stopniu odnieść się do wydarzeń z kinowego uniwersum. Z tego powodu w 2011 roku zaprezentowano drużynę o nazwie Avengers, działającą na przełomie lat 50. i 60., którą do życia powołał Nick Fury. Jednak w 2017 roku okazało się, że grupa Avengers jest stara jak sama ludzkość. Wydawnictwo postanowiło kontynuować losy drużyny sprzed miliona lat przed naszą erą.

New Avengers vol. 2 #12 - okładka

Avengers 1,000,000 BC - kim są członkowie grupy?

W 2017 roku na łamach komiksu „Marvel Legacy” zaprezentowano skład prehistorycznych Avengers. Członkowie drużyny przypominali współczesne odpowiedniki. Członkowie drużyny to w większości potężne starożytne siły, które postanowiły połączyć się i walczyć o Ziemię z przedstawicielem kosmicznej rasy Celestials o imieniu Fallen. Potężny kosmita przegrał pojedynek i został uwięziony w podziemnej komorze, znajdującej się pod obecną Afryką Południową. W skład pierwszej supergrupy w historii ludzkości wchodzili ówczesny Mag Ziemi Agamotto, pierwszy Black Panther - Bashenga, prehistoryczny nosiciel Ducha Zemsty - Ghost Rider dosiadający mamuta, tajemnicza kobieta, która była jedną z pierwszych Iron Fistów na świecie, Odyn dzierżący Mjolnira, nosicielka Phoenix Force oraz potęzna istota znana jako Starband. 

Marvel Legacy vol. 1 #1 - okładka

Ich przygody mają zostać zaprezentowane na łamach serii „Avengers”. Czytelnicy, cofając się o milion lat wstecz, będą mieli okazje poznać tajemną historię supergrupy. Zapowiedziano również, że każdego z członków prehistorycznych Avengers dokładniej poznamy dzięki specjalnym one-shotom. Za historię obecnych oraz starodawnych bohaterów będą odpowiedzialni Jason Aaron i Ed McGuinness. Pierwszy numer odświeżonej wersji „Avengers” ma zadebiutować już w maju 2018 roku. Bardziej tradycyjną wersję zespołu zobaczymy natomiast 25 kwietnia 2018 roku w filmie „Avengers: Infinity War”

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Avengers Marvel Komiks Marvel Comics