Premier Morawiecki: Od soboty cała Polska w czerwonej strefie

22.10.2020 13:13
Premier Morawiecki: Od soboty cała Polska w czerwonej strefie Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty nastąpi wprowadzenie czerwonej strefy w całej Polsce. Planowane są także nowe obostrzenia

Zgodnie z rekomendacją premiera Mateusza Morawieckiego od soboty cała Polska miałaby znaleźć się w czerwonej strefie.

Morawiecki: "Będę rekomendował, żeby od soboty cała Polska była strefą czerwoną"

21 października 2020 szef rządu poinformował na antenie Polsat News, że będzie rekomendował na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, wprowadzenie czerwonej strefy w całej Polsce. Ponadto nauczanie w wyższych klasach szkół podstawowych powinno się odbywać się zdalnie lub w sposób hybrydowy już od przyszłego tygodnia.

Przeczytaj także

Będę rekomendował, by od przyszłego tygodnia nauka w wyższych klasach szkół podstawowych była realizowana w trybie zdalnym lub hybrydowym

- zapowiedział premier w "Gościu Wydarzeń".

Zdaniem szefa rządu od soboty 24 października cała Polska ma znaleźć się w strefie czerwonej.

Mamy taką liczę "czerwonych" powiatów, ok. 317, że będę rekomendował, żeby od soboty cała Polska była strefą czerwoną. Już dzisiaj jest to ok. 75-80 procent, więc takie rozróżnienie powoli robi się bezprzedmiotowe.

- mówił premier w Polsat News.

Przeczytaj także

Premier Morawiecki zapowiedział też, że na posiedzeniu sztabu kryzysowego z wysoką dozą prawdopodobieństwa zapadnie decyzja w sprawie nauczania. Wyższe klasy szkół podstawowych będą podlegały nauczaniu zdalnemu bądź hybrydowemu.

Podczas dzisiejszego wystąpienia ministra zdrowia Adama Niedzielskiego padło pytanie dotyczące wprowadzenia czerwonej strefy w całej Polsce.

Naturalnym jest rozciągnięcie tej strefy na cały kraj.

- stwierdził Niedzielski.

Więcej informacji na ten temat usłyszycie państwo na popołudniowej konferencji

- dodał minister. 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek, 22 października 2020 o 12 tys.107 nowych przypadkach zakażeń COVID-19. Resort zdrowia przekazał również, że w ciągu ostatniej doby zmarło 168 osób. Dotychczas najwięcej zgonów zanotowano w piątek 16 października 2020, gdy zmarły 132 osoby.

Źródło: Polsat News

Zobacz również: Maryla Rodowicz ma koronawirusa. "Nawiedzili mnie kosmonauci"

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.