Premier Morawiecki zapowiedział powrót uczniów do szkół. Podał konkretny termin

Joanna Chojnacka
25.06.2020 10:02
Mateusz Morawiecki|north Fot. Andrzej Zbraniecki/East News

Kiedy dzieci wrócą do szkół? Premier Mateusz Morawiecki odpowiedział na nurtujące rodziców i nauczycieli pytanie. Podkreślił, że to pewny termin.

Epidemia koronawirusa trwa. Na świecie zdiagnozowano już niemal 9,5 miliona przypadków zakażeń, pół miliona pacjentów nie udało się uratować. W Polsce liczba potwierdzonych przypadków choroby wkrótce osiągnie 33 tysiące, ofiary COVID-19 w naszym kraju to 1396 osób. Chociaż sytuacja nadal jest poważna, polskie władze złagodziły większość obostrzeń dotyczących epidemii, aby ratować gospodarkę.

Kiedy dzieci wrócą do szkół? Znamy termin

Otworzyły się kina, restauracje, centra handlowe, a miasta powoli znowu zaczynają tętnić życiem. Pod znakiem zapytania stała także dalsza edukacja maturzystów, którzy nie zostali dopuszczeni do egzaminów w standardowych terminach. Aktualnie uczniowie mają test dojrzałości już za sobą, a teraz premier zapowiedział, kiedy będą mogli wrócić na stałe do szkolnych ławek.

Przeczytaj także

Mateusz Morwaiecki pojawił się w łódzkim programie "Rozmowy Dnia". Zapewnił wówczas, że rząd nie ma w planach ponownego zamrażania gospodarki, nawet jeśli koronawirus uderzy z nową siłą jesienią. Zamiast tego szef rządu zapowiedział powrót uczniów do szkół oraz studentów na uczelnie.

Chcę podkreślić, że od początku września dzieci i młodzież wracają do szkoły. Na początku października studenci wracają na uczelnie. To jest pewna decyzja.

Zapytany o zapowiadaną przez epidemiologów drugą, jesienną falę koronawirusa w Polsce, premier zapewnił, że tak duże restrykcje, jakie rząd wprowadził ostatnio są wykluczone. Morawiecki podkreślił, że władze są bogatsze o cenne doświadczenia i gospodarka nie zostanie zamknięta w takim stopniu, jak do tej pory.

Stacjonarne nauczanie w szkołach i na uczelniach w Polsce zostalo zawieszone 12 marca 2020 roku.

 

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.