Pogoda
19.06.2020 15:44

Premiera Cyberpunka 2077 przeniesiona nieco bliżej 2077 roku. CD Projekt RED: „będziecie państwo zadowoleni”

Cyberpunka 2077 pojawi się w sprzedaży 19 listopada 2020 roku. Pierwotna data premiery wyznaczona była na 16 kwietnia 2020 i przełożona na 17 września 2020, CD Projekt RED chce jednak jeszcze bardziej dopieścić swoją superprodukcję zanim trafi ona w ręce graczy.

Cyberpunk 2077
foto: materiały prasowe CD Projekt RED

Cyberpunk 2077 jest według CD Projekt RED jak wino – im starszy, tym lepszy. Dodatkowe miesiące pracy mają bowiem pomóc w dopracowaniu gry do poziomu, jakiego na premierach już od jakiegoś czasu nie widać. Zamiast oddawać w ręce graczy tytuł dobry, ale doprawiony do (nie)smaku mniejszymi lub większymi błędami, polski zespół woli poczekać i zaprosić do Night City, gdy wszystko będzie działało zgodnie z założeniami.

Nie jest to wcale zadanie proste, jako że CD Projekt RED postawił na danie graczom maksimum swobody podczas wypełniania stawianych przed nimi przez świat mrocznej przyszłości zleceń. Każdy z questów można pokonać na kilka różnych sposobów, ze szczególnym uwzględnieniem tych najgłupszych, na które mogą wpaść najbardziej innowacyjni gracze.

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
Przeczytaj także CDP o pracach nad Cyberpunkiem 2077: „staramy się przewidzieć najgłupsze rzeczy, jakie zrobią gracze”

Gdy dodamy do tego, że mieszkańcy Night City mają być mściwi (lub wdzięczni) i doskonale pamiętać, jak ich wirtualne życie zmieniło się z powodu naszych wyborów, znajdujące się w tle skomplikowane systemy muszą działać bezbłędnie.

Cyberpunk 2077 trafi do graczy 19 listopada 2020. Dzięki przesunięciu premiery będzie bardziej dopieszczony

Decyzja o kolejnym przełożeniu premiery została anonsowana przez Marcina Iwińskiego i Adama Badowskiego.

cyberpunk_2077_listopad_02

Powód chęci spędzenia nad Cyberpunkiem 2077 dłuższego niż zakładano czasu szefowie studia wyjaśnili w ten sposób:

"

W chwili, gdy piszemy te słowa, Cyberpunk 2077 jest komplety zarówno jeśli chodzi o zawartość, jak i o grywalność. Questy, przerywniki filmowe, umiejętności i przedmioty; przygody, jakie można przeżyć w Night City - to wszystko jest już na swoim miejscu. Biorąc jednak pod uwagę bogactwo elementów i złożoność nakładających się na siebie systemów, musimy starannie wszystko przetestować, zbalansować mechaniki gry oraz poprawić wiele błędów. Ogromny świat oznacza ogromną ilość pracy niezbędnej do jego dopieszczenia: na to właśnie zamierzamy poświęcić dodatkowy czas. "

25 czerwca 2020 odbędzie się specjalna prezentacja Cyberpunka 2077, pokazująca jakie postępy poczyniono od czasu targów E3 2019. Można spodziewać się demonstracji dopieszczonej rozgrywki oraz pokazania w akcji dużej dowolności w radzeniu sobie z problemami.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 po polsku. Soczyste „ku*wy” i „ch*je”

Czego spodziewacie się po pokazie Nigt City Wire?

Tagi: Cyberpunk 2077