Premiera Fiata 126p dla Toma Hanksa już w niedzielę

Aleksandra Kopka
04.07.2017 13:44
Premiera Fiata 126p dla Toma Hanksa już w niedzielę Fot. Jan Graczynski/East News

Na 9 lipca 2017 roku zapowiedziana jest premiera Fiata 126p, który finalnie ma trafić do Toma Hanksa.

O tym, że Tom Hanks jest wielkim fanem malucha wiedzą już chyba wszyscy. Popularny aktor na swoim profilu na Instagramie co jakiś czas zamieszcza zdjęcie, na których pozuje z Fiatem 126p.

Jego miłość docenili polscy fani aktora, którzy wpadli na genialny pomysł, aby wysłać Tomowi jeden z egzemplarzy. Mieszkanka Bielska-Białej, Monika Jaskólska będąca pomysłodawczynią całej akcji wraz z grupą znajomych zorganizowali specjalną zbiórkę pieniędzy na ten cel.

W całe przedsięwzięcie zaangażował się również sportowiec Rafał Sonik, którego znamy przede wszystkim z Rajdu Dakar i to on po części sfinansował zakup 126p. Egzemplarz, który zostanie podarowany Hanksowi został wyprodukowany w 1974 roku. Właściciel, od którego odkupiono malucha był w jego posiadaniu przez 7 lat.

Po zakupie malucha, auto zostało skierowane na BB Oldtimer Garage, gdzie trwały prace nad karoserią auta. Dodatkowo zamontowany został również silnik będący prezentem od koncernu motoryzacyjnego Fiat Polska. Obecnie maluch znajduje się w rękach Carlex Designe Europe, którzy przygotowują go na dzień premiery a wszystkie prace nad 126p utrzymywane są w ścisłej tajemnicy

Przed maluchem długa droga przez ocean, jednak ta zapewniają linie lotnicze LOT Polish Airlines, które sfinansują całą podróż niezwykłego prezentu.

 

Aleksandra Kopka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.