Premierowy zwiastun Call of Cthulhu zachęca do wstąpienia na ścieżkę obłędu

Michał Tomaszkiewicz
29.10.2018 13:06
Premierowy zwiastun Call of Cthulhu zachęca do wstąpienia na ścieżkę obłędu Fot. materiały prasowe

Zwykłe dochodzenie w sprawie zaginionej rodziny szybko przeistacza się w opowieść o obłąkaniu sprowadzanym przez próbę zrozumienia Wielkiego Przedwiecznego – dobitnie pokazuje to premierowy zwiastun gry Call of Cthulhu.

Jest mrocznie, obłąkańczo i przerażająco – czyli dokładnie tak, jak powinna prezentować się gra o Cthulhu. Uniwersum Lovecrafta – jak dziś określilibyśmy świat prezentowany przez autora w opowiadaniach grozy – potrafi zafascynować i odzierać powoli z poczytalności za każdym razem, gdy zwiększa się wiedza o Starożytnych Bogach.

Gracz wysyła prowadzoną przez siebie postać na ścieżkę prowadzącą do szaleństwa w chwili uruchomienia gry Call of Cthulhu – premiera tytułu zapowiedziana jest na 30 października 2018. Czy rozgryzając tajemnicę zniknięcia szanowanej rodziny sami pozostaniemy o zdrowych zmysłach można sprawdzić, oglądając premierowy zwiastun tytułu:

Call of Cthulhu – horror doprowadzający do szaleństwa

W nowej odsłonie gry grozy zbudowanej na motywach Lovecrafta gracz kontroluje Edwarda Pierce’a, detektywa wynajętego do rozwiązania zagadki zniknięcia szanowanej i bogatej rodziny. Jak wygląda początek przygody, można zobaczyć na filmie pokazującym pierwszą godzinę gameplayu Call of Cthulhu, zamieszczonym przez twórców w internecie.

Gracz ma dysponować sporą dozą wolności – w zależności od tego, jak będzie podchodził do spraw, wyzwania będzie można rozwiązywać metodą dyplomatyczną bądź siłową. Który z wyborów będzie skuteczniejszy zależeć będzie od wybranych na początku przymiotów prowadzonej postaci (określanych przez te same statystyki, jakie kształtują postaci w papierowym RPG Call of Cthulhu).

Czujne oko detektywa będzie musiało być wspomagane przy tym zdobywaną podczas rozgrywki wiedza okultystyczną, za którą płacić się będzie zdrowymi zmysłami. Czy graczowi uda się rozwiązać zagadkę, zanim postać (lub on sam) do końca oszaleją? O tym każdy musi przekonać się osobiście.

Call of Cthulhu zadebiutuje 30 października 2018 na platformach PC, Playstation 4 oraz Xbox One.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.