Pogoda
11.09.2018 12:02

Premierowy zwiastun Shadow of the Tomb Raider pokazuje apokalipsę sprowadzoną przez Larę Croft

Koniec trylogii jest blisko – w Shadow of the Tomb Raider Lara odnajdzie swoje przeznaczenie i stanie się prawdziwym odkrywcą grobów, ratując przy okazji świat przed wywołaną przez siebie apokalipsą.

Shadow of the Tomb Raider
foto: kadr z wideo

Lara Croft, ukochana bohaterka wielu graczy, przeżywa lepsze i gorsze chwile. Niegdysiejsza królowa gier akcji w czasach nowożytnych konsol i komputerów odeszła nieco w cień, oddają światło reflektorów między innymi serii Uncharted.

Shadow of the Tomb Raider ma to zmienić – w ostatniej części trylogii o kształtowaniu się Lary jako postaci, którą znamy z pierwszych części jej przygód, bohaterka ma wrócić do korzeni i zacząć działać na wyobraźnię, jak to drzewiej bywało.

Na chwilę przed premierą gry – planowaną w Polsce na 14 września 2018 roku – producenci pokazali zwiastun premierowy i zdradzili, jak Lara wywołuje prawdziwą apokalipsę. Osoby o mocnych nerwach mogą także pokusić się o obejrzenie wcześniejszego trailera, ogłoszonego dumnie „najlepszym zwiastunem wszech czasów”.

Shadow of the Tomb Raider – narodziny Lary Croft

Trylogia pokazująca wczesne lata kariery Lary Croft zaskoczyła graczy zupełnie innym ukazaniem postaci, zostawiającej za sobą góry trupów. Shadow of the Tomb Raider ma pokazać przemianę bohaterki dzięki „najtrudniejszym godzinom życia” spędzonych w peruwiańskiej dżungli.

"

Nie posiadająca broni i przewagi liczebnej, Lara jest zmuszona wykorzystać dżunglę na swoją korzyść. Atakuj z zaskoczenia i znikaj jak jaguar, używaj błota jako kamuflażu i wywołuj strach u wrogów, siejąc chaos i zamęt. "

Shadow pozwoli przy tym na zwiedzanie grobowców, a także odwiedzenie ukrytego miasta, co reklamowane jest jako „poznawanie wiecznie żywej historii”.

Która seria jest lepsza?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry