Pogoda
17.02.2017 09:15

Presidento Carrozza – limuzyny przyszłości według Polaka

Polski student – Daniel Płatek – stworzył wizualizację limuzyny o nazwie Presidento Carrozza. Pojazd został zaprojektowany dla polskiego rządu.

Presidento Carrozza – limuzyny przyszłości według Polaka
foto: Daniel Płatek

Uwagę przykuwają biało-czerwone elementy nawiązujące do flagi Polski. Samochód jak na limuzynę przystało – ma być luksusowy, ale także bezpieczny, tym samym wpisując się w potrzeby czołowych polityków. Koncept robi wrażenie wysokim poziomem dopracowania oraz nietuzinkową stylistyką. Podobać się mogą nisko poprowadzona linia dachu, duże felgi o wypełniające nadkola, gładka osłona chłodnicy. To wszystko powoduje, że pojazd przypomina bardziej wydłużone coupe. O jego przeznaczeniu świadczą czerwono-niebieskie światła umieszczone z przodu.

W równie oryginalnym stylu zaprojektowano tył Carrozzy. W żadnym seryjnie produkowanym samochodzie nie znajdziemy takiej tylnej szyby, czy wklęsłego zderzaka. Za to rozciągnięte na całą szerokość tylne światła przywodzą na myśl te, znane z najnowszego Porsche Panamery.

Ten sam design został żywcem przeniesiony z limuzyny na SUV-a o nazwie Guardia. Bezkompromisowa stylistyka mogłaby z powodzeniem zostać zaadaptowana przez Lamborghini, które planuje wypuszczenie na rynek pierwszego, wielkoseryjnego SUV-a w historii – Urusa. Zarówno felgi, tylne i przednie światła, osłona chłodnicy, zderzaki, słupki A i B są podobne do tych, znanych z Carrozzy.

Zdaniem niektórych internautów limuzyna jest pewnego rodzaju przerostem formy nad treścią. Samochód istotnie prezentuje się imponująco, wygląda jak luksusowy pojazd opancerzony. Jest tylko jedno „ale” – auto wydaje się być niedostatecznie praktyczne. Można sobie wyobrazić, że częste wsiadanie do niego i wysiadanie będzie uciążliwe. Z drugiej jednak strony Presidento Carrozza jest jedynie konceptem, wizualizacją – a tutaj wszelkie chwyty są dozwolone.

Liczy się to, że Polak wzbogacił swoje portfolio o imponujący projekt, który dla niego może być przepustką do pracy w branży motoryzacyjnej jako projektanta samochodów.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Duperele Galeria