Pogoda
12.02.2016 11:15

Prezenter Top Gear: Ta praca to samobójstwo

Chris Harris – nowy prezenter brytyjskiego show – w wywiadzie z 2015 roku dla „Car Throttle” stwierdził, że wcielenie się w rolę prowadzącego lub współprowadzącego Top Gear jest jak wypicie kielicha z trucizną.

Prezenter Top Gear: Ta praca to samobójstwo
foto: kadr z wideo

Na samym początku rozmowy Chris zapytany czy dostał propozycję od BBC, stanowczo zaprzeczył, wspominając o tym, że już wielokrotnie zadawano mu to pytanie i zawsze odpowiadał podobnymi słowami:

"

Uważam, że Brytyjska Korporacja Nadawcza musiałaby zapłacić nowemu prezenterowi od groma pieniędzy za pierwszy rok pracy, ponieważ nie jestem pewien, czy ktokolwiek po tym okresie czasu nadawałby się do pełnienia tej samej roli drugi i trzeci rok z rzędu. "

W świetle najnowszych doniesień – 11 lutego 2016 roku BBC ogłosiło oficjalną listę prezenterów, a wśród nich jest Harris – można domniemywać, że Chrisowi zaoferowano sporą gażę. Zresztą nie byłoby w tym nic dziwnego, ponieważ stacja pokłada ogromne nadzieje w sukces programu, co oznacza, że są oni gotowi przeznaczyć na ten show znaczne ilości funduszy.

Ponadto dziennikarz motoryzacyjny zdecydował się zostać prezenterem przez wzgląd na decyzję BBC o zmianie formatu programu. Dotychczas Top Gear prowadziło trio – Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May. Teraz na jego czele stanie aż 6 osób, wśród których poza Chrisem Harrisem są Chris Evans, Matt LeBlanc, Sabine Schmitz, Eddie Jordan i Rory Reid.

Harris nie krył swojego zadowolenia z szansy uczestniczenia w programie, na którym się wychował:

Sam Chris Harris jest jednym z najbardziej szanowanych dziennikarzy motoryzacyjnych na świecie. Słynie z tego, że potrafi wręcz rozkładać samochody na czynniki pierwsze. Dotychczas współpracował z „Evo”, „Autocarem”, „Jalopnikiem”, „Drive”, a także prowadził własny kanał na YouTube – „Chris Harris on Cars”.

Nowy Top Gear już w maju 2016 roku zostanie wyemitowany na antenie BBC Brit i BBC Two.

Tagi: Duperele Top Gear