Pogoda
21.04.2016 13:40

Prezenter Top Gear wystartuje w serii wyścigowej

Chris Harris, 41-letni dziennikarz motoryzacyjnego show tworzonego pod banderą BBC, wystartuje w serii wyścigowej Blancpain GT Series w zespole Team Parker Racing. Inauguracyjna rywalizacja rozpocznie się na torze Autodromo Nazionale di Monza.

Prezenter Top Gear wystartuje w serii wyścigowej
foto: materiały prasowe

Chris – oficjalnie ogłoszony 11 lutego 2015 prezenterem nowej serii Top Gear – już wcześniej brał udział w wyścigach. Ukończył między innymi Nurburgring 24 Hours na 13. miejscu w klasyfikacji generalnej w 2010 roku. Rywalizował również w wielu seriach Porsche Carrera Cup, a także stawił czoła w 2015 roku na torze Silverstone w Renault Sport Trophy.

Internauci nigdy nie wątpili w jego umiejętności prowadzenia samochodu. Poza świetną koordynacją ruchową, prezenter ma wręcz talent do rozbierania pojazdów na czynniki pierwsze. Dotychczas przeprowadzane przez niego testy – na potrzeby tytułów takich jak „Evo”, „Autocarem”, „Jalopnikiem”, „Drive” – byłby bardzo rzetelne i merytoryczne. Co więcej, Chris znany jest ze swojego kanału na YouTubie o nazwie „Chris Harris on Cars”, który subskrybuje około 350 000 osob. Ma więc ogromne doświadczenie w prowadzeniu zarówno cywilnych samochodów, jak i wyścigowych.

Harris bardzo cieszy się z możliwości dalszej rywalizacji torowej:

"

Jeśli w zeszłym roku zapytałbyś się o moje marzenie na sezon wyścigowy 2016, odpowiedziałbym, że chcę startować Bentley’em Continentalem GT3 ze Stuartem Parkerem i moim dobrym, wieloletnim przyjacielem Chrisem Cooperem. I to właśnie się stało! Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem – w 2014 roku – jak pracują nad tym samochodem, od tamtej pory marzyłem żeby się nim ścigać. To tym bardziej ekscytujące, bo już wcześniej pod banderą tego zespołu odniosłem wiele sukcesów. Moim zdaniem kategoria GT3 jest najbardziej interesująca, odbywa się na wielu różnych torach i sądzę, że w tym zespole jesteśmy w stanie dużo ugrać. Muszę tylko pamiętać, żeby w drift bawić się tylko z myślą o kamerach Top Gear, a nie wyścigu. "

W samych superlatywach o Harrisie wypowiadał się Brian Gush, pełniący rolę dyrektora ds. sportów motorowych w Bentley’u:

"

Bardzo się cieszę, że Chris będzie prowadzić Bentleya w tym sezonie. To bardzo doświadczony i utalentowany kierowca, który zaimponował naszemu zespołowi osiągniętymi wynikami podczas ostatnich testów. "

Można zatem przewrotnie powiedzieć, że zespół motoryzacyjnego show BBC nigdy nie było takie szybkie, jak obecnie. Matt LeBlanc osiągnął najlepszy rezultat wśród celebrytów na torze Top Gear, ucierając nosa nawet Rowanowi Atkinsowi, mającemu spore doświadczenie w sportach motorowych.

Nie mniejsze wrażenie robią wyczyny Sabiny Schmitz w Porsche 911 GT3 R, która wielokrotnie pokazywała co potrafi zrobić za kierownicą samochodu. Równych sobie nie ma na Nurburgringu – w końcu długą pętlę zna tak dobrze, jak własną kieszeń. Liczący 20,8 km odcinek pokonała ponad 30 000 razy, przejeżdżając tym samym więcej niż 600 000 kilometrów.

A Wy czekacie już na nowe odcinki Top Gear?

Tagi: News