Prezydent Andrzej Duda zapowiedział powołanie Reprezentacji Polski w FIFIE

Michał Tomaszkiewicz
08.04.2019 13:13
Prezydent Andrzej Duda zapowiedział powołanie Reprezentacji Polski w FIFIE Fot. Michał Józefaciuk, CC BY-SA 3.0 PL

Pamiętacie żart o tym, że pierwszą rzeczą, jaką zrobią polscy piłkarze zdobyciu po Mistrzostwa Świata, będzie wyłączenie konsoli? Koniec śmieszkowania – prezydent Andrzej Duda właśnie zapowiedział powołanie Drużyny Narodowej, która będzie grać na wirtualnych boiskach w grze FIFA.

Deklaracja padła na kilka dni przed historycznymi zawodami FIFA eNations Cup, w której zespoły z całego świata (zebrało się ich 20) będą rywalizować o tytuł mistrzowski. Jest już za późno, żeby Polska mogą wziąć udział w turnieju, inicjatywa prezydenta pozwoli nam wystawić reprezentantów w kolejnej odsłonie cyklu.

Prezydent Andrzej Duda przyjął czterokrotnego Mistrza Polski w FIFĘ, Miłosza Bogdanowskiego, któremu powierzył funkcję selekcjonera e-reprezentacji. Jego partnerem będzie Jakub Mikołajewski – razem zajmą się wybieraniem najlepszych talentów grających w polskich klubach e-sportowych.

Jak podaje Kancelaria Prezydenta, pierwszy skład e-reprezentacji poznamy już niebawem.

Przeczytaj także

Polska będzie mieć Drużynę Narodową w FIFIE

Electronic Arts (twórcy gry FIFA) coraz śmielej współpracują ze światową federacją futbolu FIFA, organizując e-Mistrzostwa Świata. Pokazuje to, jak daleka drogę przeszedł e-sport – dopiero co Zbigniew Boniek wyśmiewał graczy, a teraz wirtualne boiska stają się coraz ważniejsze.

Przeczytaj także

Dzieje się tak głównie z powodów finansowych – w e-sporcie znajduje się naprawdę sporo pieniędzy. Twórcy Fortnite, jednej z najpopularniejszych gier na świecie, przeznaczyli na nagrody 100 mln dolarów, obiecują przy tym, że do walki o nie będzie mógł stanąć każdy z graczy.

Coraz śmielej mówi się także o włączeniu e-sportu do programu Igrzysk Olimpijskich – przeszkodą jest tylko pokazywanie w grach przemocy, co jest niezgodne z duchem Olimpiady.

Zobacz także: >> Komitet Olimpijski coraz bliżej decyzji o włączeniu e-sportu do Olimpiady <<

Polski poseł poszedł nawet o krok dalej – zaproponował, żeby konflikty zbrojne także toczone były w grach.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.