Pogoda
20.05.2020 14:28

Prezydent Krakowa zerwał współpracę z TVP. Nie będzie Eurowizji Junior

Eurowizja Junior miała odbyć się w Krakowie, jednak niedawno poinformowano, że impreza zostanie zorganizowana w stolicy. Skąd ta zmiana?

Eurowizja Junior
foto: Lukasz Kalinowski/East News

Kraków trafił do materiału "Wiadomości" TVP pod koniec kwietnia. Dotyczył on działania samorządów, a dokładnie ich kontrowersyjnych wydatków. Dziennikarze zasugerowali, że w mieście nie dzieje się najlepiej, a kasa miejska wieje pustkami. Co więcej, odpowiedzialność za ten stan według autorów materiału nie leży po stronie pandemii, a "niedoszacowanych inwestycji i nietrafionych zakupów".

Eurowizja Junior. Dlaczego imprezy nie będzie w Krakowie?

Reportaż 'Wiadomości" nie spodobał się władzom Krakowa. Rzeczniczka prasowa prezydenta Jacka Majchrowskiego, Monika Chylaszek cytowana przez Onet, odniosła się do cięć wydatków na oświetlenie i transport w mieście:

"

Kraków nie robi tego jednak dlatego, że stoi nad przepaścią, tylko dlatego, żeby nad przepaścią nie znaleźć się jesienią, gdy wszyscy mamy nadzieję, wrócimy do normalnego życia. "

Kilka tygodni później podczas koncertu "Światło dla Europy" Viki Gabor ogłosiła, że tegoroczna Eurowizja Junior w przeciwieństwie do rywalizacji dla dorosłych, odbędzie się zgodnie z planem. Co więcej, wydarzenie będzie miało miejsce w Polsce. Z kolei TVP ogłosiła, że gospodarzem konkursu zostanie Warszawa. Fani imprezy nie kryli zdziwienia, że Eurowizję dla młodych przeniesiono z Krakowa.

Viki Gabor
Viki Gabor
Przeczytaj także Eurowizja Junior znowu w Polsce. Organizatorzy podali oficjalne szczegóły imprezy

Do sytuacji w rozmowie z lovekrakow.pl odniósł się prezydent miasta. Majchrowski napisał list do Telewizji Polskiej, w którym oświadczył, że nie chce współpracować z nadawcą oraz nie zainwestuje pieniędzy miasta na organizację Eurowizji Junior.

"

Jeśli ktoś mi zarzuca, że wydaję pieniądze bezsensownie, na rzeczy zupełnie niepotrzebne, a później mówi, żebym dał 1,5 mln złotych na organizację Eurowizji Junior, to widzę pewną sprzeczność. "

Eurowizja
Eurowizja
Przeczytaj także Eurowizja 2020 odwołana z powodu koronawirusa!
Tagi: Eurowizja