Pogoda
25.07.2016 14:06

Prisma na Androida już dostępna

Prawdopodobnie najmodniejsza aplikacja tego sezonu, zaraz po Pokemon Go, doczekała się swojej wersji na system z zielonym robotem. Jeśli lubicie robić zdjęcia, nie możecie jej przegapić.

Prisma na Androida już dostępna
foto: Jakub Gańko / Antyradio.pl

Rosyjska aplikacja pojawiła się praktycznie znikąd w czerwcu 2016 roku i z miejsca zyskała ogromną popularność, nie tylko pośród amatorów komórkowej fotografii. Gdyby nie szaleństwo, które rozpętało się na punkcie Pokemonów, prawdopodobnie to właśnie Prisma byłaby najgłośniejszym produktem rynku mobilnego ostatnich miesięcy. Mimo to bywa już określana nowym Instagramem.

Chociaż zasada działania bliższa jest popularnemu VSCO - Prisma nie posiada własnej platformy społecznościowej. Przy jej pomocy po prostu robimy zdjęcia, następnie wybieramy jeden z ponad 30 dostępnych filtrów i obserwujemy jak zwykła fotografia z telefonu zamienia się w istne dzieło sztuki. Efekt naszej pracy możemy potem oczywiście opublikować na Instagramie czy w innym serwisie.

Oto przykłady artystycznych filtrów Prismy:

alex_min

Choć szał na aplikację nieco już opadł, teraz ma szansę na ponowny wybuch - i to jeszcze większy niż poprzednio. Na samym systemie iOS Prisma została pobrana ponad 10 milionów razy, a codziennie korzysta z niej ponad półtora miliona użytkowników. Korzystając z jej filtrów przerobiono ponad 400 milionów zdjęć. Teraz, gdy trafiła oficjalnie do sklepu Google Play, otworzyła się na miliony nowych potencjalnych użytkowników.

Aby korzystać z dobrodziejstw Prismy na Androidzie, należy mieć system co najmniej w wersji 4.1 Jelly Bean. Aplikacja nie różni się niczym od swojego iOS-owego protoplasty, choć na razie działa od niego wyraźnie wolniej. Może być to spowodowane wysokim obciążeniem serwerów - w trakcie naszych redakcyjnych testów program kilkukrotnie odmówił współpracy, wyrzucając ostrzeżenie informujące o takim problemie.

Twórcy z firmy Prisma Labs nie zamierzają poprzestawać w rozwijaniu swojego wynalazku. Zapowiedzieli już, że sukcesywnie będą dodawać kolejne artystyczne filtry, a wkrótce zostanie również dodana możliwość przekształcania wideo. Dziś do oczekujących na kolejne aktualizacje użytkowników z rezerwatu firmy Apple mogą dopisać się właściciele sprzętów z Androidem.

Korzystacie z Prismy?

Jakub Gańko
Tagi: Mobile