Prius najlepszym autem do ucieczki przed policją?
Dorota Iglikowska
09.02.2016 10:36
Prius najlepszym autem do ucieczki przed policją? Fot. kadr z wideo

Wielu producentów w swoich reklamach przekonuje, że to właśnie ich samochody najlepiej nadają się do ucieczki przed policją. Nie innego zdania jest Toyota Motor Corporation…

Japońska korporacja będąca właścicielem Lexusa i w 16,5% Subaru z okazji wydarzenia Super Bowl stworzyła klip promocyjny. Bohaterem całego zamieszania wbrew pozorom nie został żaden Lexus RC F, GS F lub nawet LFA.

Nie posłużono się także takimi modelami jak Subaru BRZ lub WRX STI. Na próżno także szukać GT86… Jaki jest zatem najlepszy samochód do ucieczki według Toyota Motor Corporation?

Przedstawiciele marki z Kraju Kwitnącej Wiśni twierdzą, że autem wręcz stworzonym do ucieczki przed policjantami – czy też jakimikolwiek innymi służbami bezpieczeństwa – jest… Prius.

W końcu nie do przecenienia są jego różne systemy bezpieczeństwa, w tym kamera cofania z wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości, czy też mechanizm ostrzegający o przeszkodzie kolidującej z torem jazdy samochodu. Tak samo przydatnymi mogą się okazać duży zasięg oraz możliwość bezszelestnego poruszania się:

Jednak jest i druga strona medalu. Toyota sugeruje widzowi, że prowadzenie Priusa jest niebywale nudne – do tego stopnia, że można zasnąć za jego kierownicą…

Co ciekawe, jedni producenci swoje materiały reklamowe wykorzystują wyłącznie do autopromocji, a inni przy okazji promowania własnych produktów dogryzają swoim konkurentom:

Który klip podoba Wam się bardziej – lepiej to robi Toyota, czy może Audi?

Dorota Iglikowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.