Pogoda
18.01.2017 10:37

Próbował jechać samochodem po torach

Błędy popełnione podczas jazdy samochodem mogą sporo kosztować. Przekonał się o tym kierowca, który wjechał na tory w Ashland, w USA.

Próbował jechać samochodem po torach
foto: kadr z wideo

Bohater nagrania zarejestrowanego kamerą monitoringu poruszał się po drodze głównej, z której chciał zjechać w podporządkowaną. Nie wiedzieć czemu nagle zaczął kierować się na tory, przedwcześnie skręcając w lewo. Momentalnie na miejsce zdarzenia przyjechały służby. Wkrótce dojechał również i pociąg, taranując znajdujący się wciąż na torach pojazd:

Auta w starciu z pociągami nie mają praktycznie żadnych szans. Na szczęście relatywnie rzadko dochodzi do tego rodzaju wypadków i to pomimo faktu, że wielu kierowców nie zachowuje dostatecznej ostrożności, przykładem czego są filmy z najdziwniejszymi zachowaniami na przejazdach kolejowych.

Najprawdopodobniej osoba prowadząca samochód osobowy nie znała najlepiej tej okolicy i być może kierowała się wskazaniami nawigacji, zbyt dosłownie biorąc do siebie sugestie, by już skręcić w zalecanym kierunku. W końcu nie brakuje na drogach publicznych ludzi, którzy w pełni ufają wskazaniom systemu nawigującego. 

Poruszając się w nieznanej miejscowości należy przykładać szczególną uwagę do znaków, dbając o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Praktycznie w każdym większym mieście znajdą się mniej lub bardziej zdradliwe miejsca. Niekiedy dochodzi do takich sytuacji, gdzie należy ustąpić kierowcom pierwszeństwa kierowcom zjeżdżającym z wielopasmowej drogi jednokierunkowej w mniejszą uliczkę. Taka organizacja ruchu spowodowana może być nieukończoną budową drogi.

Do niebezpiecznych sytuacji dochodzi każdego dnia. Statystycznie co 24 godziny w Polsce odnotowuje się po kilka śmiertelnych ofiar wypadków drogowych. Są jednak wyjątki. Za przykład może posłużyć 16 stycznia 2017, kiedy to w kraju nad Wisłą nikt nie zginął na polskich drogach. Najbardziej depresyjny dzień w roku, przynajmniej z perspektywy statystyk, okazał się całkiem dobry.

Tagi: Duperele