Pogoda
18.11.2019 11:09

Pastor umarł, bo próbował pościć 40 dni jak Jezus

Nigeryjski pastor chciał pokazać, że jest w stanie pościć tak długo jak Jezus w Piśmie Świętym. Okazało się, że nie był w stanie.

modlitwa
źródło: Shutterstock

46-letni ewangelikański pastor Chidi Eke zmarł po tym, jak pościł przez 40 dni i nocy w Eziala Nguru w Nigerii. Według gazety The Nation Chidi Eke pościł, ponieważ chciał zobaczyć twarz Boga i usłyszeć jego głoś tuż przed otwarciem własnego kościoła.

Pastor zmarł w trakcie postu

Zmarły zawiózł swoją żonę i dzieci do Lagosu, a następnie zamieszkał w puszczy, w której modlił się i pościł.

jajko
jajko
Przeczytaj także Założył się, że zje 50 jajek. Zjadł 41 i umarł

Gdy udało mu się pościć przez 21 dni, zdecydował się, że przedłuży post do 40 dni.

"

W pierwszym i drugim tygodniu postu ludzie, którzy szli do swoich gospodarstw, słyszeli, jak głośno śpiewa i modli się. Ale po trzecim tygodniu nikt już nie słyszał jego głosu i większość ludzi myślała, że być może głęboko zagłębił się w medytację. Ale jeden z jego członków kościoła, Cyriakus Opara, martwił się i nalegał, że musi go odwiedzić w lesie.

Gdy Opara powiedział pobliskiej rodzinie, że chce odwiedzić Eke w dziczy, ci powiedzieli mu, że tak naprawdę nie znają dokładnej lokalizacji Eke. Nie są też w stanie się z nim skontaktować, gdyż zostawił swój telefon i pieniądze w domu, po czym poszedł tam jedynie ze swoją Biblią. "

Opara musiał skontaktować się z Cjethanem Nwanerim, który był jedyną osobą, znającą dokładną lokalizację pastora. Gdy poszli wspólnie go odnaleźć, znaleźli jego ciało. Eke osierocił dwójkę dzieci.

"

Jego zwłoki odkrył jeden członków jego kościoła. Odpowiedzialni za pochówek będą przedstawiciele jego rodzimej wioski. "

Śmierć pastora spowodowała, że lokalni wierzący mają od teraz zakaz modlitwy i poszczenia w okolicznej dziczy. Jeśli chcą, mogą to robić jedynie w swoich domach.

Tagi: Duperele