Pogoda
28.11.2016 09:35

Próbował wyłudzić odszkodowanie

Osób żerujących na cudzym nieszczęściu nie brakuje, o czym przekonała się kobieta prowadząca Chryslera.

Próbował wyłudzić odszkodowanie
foto: kadr z wideo

Kierowca Dacii Logan MCV wjechał przed maskę kobiety poruszającej się prawym pasem i gwałtownie zahamował, bez powodu, przez co doszło do kolizji z autem wyprodukowanym przez rumuńską markę. Autor nagrania jednoznacznie wskazuje, że była to próba wymuszenia odszkodowania i gdyby nie kamera pokładowa, winą za zdarzenie obarczona zostałaby osoba siedząca za kierownicą Chryslera.

Zaskakiwać może bezczelność kierującego Dacią Logan MCV, przy czym ta sytuacja drogowa również pokazała, że inwestycja w kamerę pokładową może szybko się odpłacić. Niebezpiecznych zdarzeń na polskich drogach nie brakuje, o czym można przekonać się oglądając inne nagrania.

Kierowcy mają dużo za uszami. Ignorują wiele przepisów ruchu drogowego, nie zapinają pasów bezpieczeństwa, przewożą zbyt dużą liczbę osób, nie sygnalizują manewrów, wymuszają pierwszeństwo, omijają pojazdy zatrzymane przed przejściem, wyprzedzają w niedozwolonych miejscach, przed zakrętami, pod górkę, zapominają o włączaniu świateł, jeżdżą pod prąd, przejeżdżają na czerwonym świetle, czy też nie zatrzymują się przed zieloną strzałką.

Są też tacy, którzy nie stosują się do zakazu wyprzedzania, podejmując się tego manewru na podwójnej ciągłej, przejściu dla pieszych i skrzyżowaniu, jak pewien kierowca BMW serii 5 E60. Popełnianie wykroczeń zdarza się również stróżom prawa, o czym świadczy nagranie z radiowozem w roli głównej.

Groźne sytuacje drogowe prowokują także osoby przeceniające swoje umiejętności oraz niedostosowujące stylu jazdy do panujących warunków, przykładem czego są kierowcy Audi S5, BMW serii 7 F01/F02, czy też Toyoty Avensis.

Wypadki powodowane są również przez osoby, którym w trakcie jazdy zdarza się zasłabnąć lub zasnąć za kierownicą, jak w przypadku mężczyzny z Land Rovera. Szansę na wystąpienie takich sytuacji starają się zminimalizować producenci samochodów, opracowujący zaawansowane systemy bezpieczeństwa, w tym asystentów zmiany pasa ruchu, monitorującego zmęczenie, czy autonomicznie hamujących w razie konieczności.

Tagi: Duperele