Producenci "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" pożegnali Pawła Królikowskiego we wzruszającym wpisie

28.02.2020 12:02
Foto: Tomasz Zukowski/East News|undefined Fot. Tomasz Zukowski/East News

Wczoraj zmarł Paweł Królikowski, który był jurorem w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Producenci programu opublikowali wzruszające pożegnanie.

27 lutego 2020 roku zmarł Paweł Królikowski. Śmierć aktora była szokiem zarówno dla jego fanów jak i współpracowników. Producenci programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" wystosowali wpis, w którym pożegnali zmarłego.

Producenci "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" pożegnali Pawła Królikowskiego

Paweł Królikowski od lat zmagał się z chorobą. Pod koniec 2019 roku trafił do szpitala, którego już nigdy nie opuścił. Zmarł 27 lutego 2020 roku w godzinach porannych. O śmierci aktora poinformowały media, po potwierdzeniu wieści przez rodzinę zmarłego.

Jako aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, Paweł Królikowski był bardzo znaną i poważaną osobą. Od marca 2014 roku zasiadał w jury popularnego programu muzycznego "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Zarówno fani jak i osoby odpowiedzialne za program, do samego końca liczyli na jego powrót do programu. Dzień po jego śmierci na oficjalnych stronach producentów i innych jurorów programu, pojawiły się wzruszające wpisy żegnające zmarłego.

Producent "TZBZ" pożegnał Pawła Królikowskiego następującymi słowami:

Żegnaj Pawle! Dziękujemy za każdy odcinek, spotkanie, rozmowę, uśmiech. Praca z Tobą była dla nas zaszczytem! Przyjaciele z Endemol Shine Polska.

Na oficjalnym profilu programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" pojawił się obszerny wpis wspominający zmarłego.

Dzisiaj dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci aktora, wieloletniego przyjaciela Polsatu – Pawła Królikowskiego, który między innymi był jurorem wszystkich 12 edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Paweł Królikowski debiutował u mnie, jak żartowaliśmy, dwa razy. 30 lat temu przyjechał do mnie z Wrocławia, jako bardzo młody człowiek, zaraz po studiach, z wymyślonym przez siebie programem dla dzieci "Truskawkowe Studio". Potem, po latach, zaprosiłam go do drugiego debiutu, w roli jurora, w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Ilekroć się widywaliśmy, zawsze te spotkania były przepełnione serdecznością, ciepłem i uśmiechem, za które cenili go wszyscy, którzy z nim pracowali. Paweł kochał ludzi. Najbardziej cieszyło go to, że w programie nikt nie odpada. Bo nie zdarzyło się nigdy, żeby Paweł powiedział komuś coś naprawdę niemiłego. Był aktorem, artystą do samego końca. Każdą komórką swojego ciała, serca i duszy. Chłonął i cieszył się z każdej minuty na planie. Ostatni raz, zagrał u nas rolę ojca w serialu "W rytmie serca", który będzie można obejrzeć już za kilka dni. Nawet, gdy był już bardzo chory, kiedy stawał przed kamerą, czuło się, że zawód aktora daje mu prawdziwe szczęście. Z całego serca składamy wyrazy współczucia dla całej rodziny, żony oraz dzieci, które mieliśmy okazję poznać podczas ostatniej edycji programu. Jest nam wszystkim dzisiaj potwornie smutno.

Przeczytaj także

Wzruszającymi słowami pożegnania podzielili się również przyjaciele Pawła Królikowskiego, którym dane było pracować z nim na planie programu - Katarzyna Skrzynecka, Piotr Gąsowski i Maciej Dowbor.  

Aktora pożegnał również jego syn, Antoni Królikowski, publikując zdjęcie na Instagramie.

Zobacz też: Warszawski tatuażysta oślepił klientkę. Do sądu wpłynął akt oskarżenia

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.