Pogoda
22.05.2019 11:28

Producent prezerwatyw stworzył wtyczkę zapobiegającą pokazywaniu dzieci na Facebooku

Duma z potomka jest u wielu matek tak wielka, że chcą podzielić się swoim szczęściem z innymi, publikując zdjęcia dzieci gdzie się da i kiedy tylko się da. Jeśli czujecie się tym zirytowani – Skyn, producent prezerwatyw, przygotował wtyczkę do Chrome’a zabezpieczającą przed oglądaniem zdjęć szkrabów.

dziecko
foto: kadr z wideo

Baby Blocker określany jest przez Skyn jako „antykoncepcja dla Facebooka” – zadaniem wtyczki jest wykrywanie zdjęć dzieci i zastępowania ich w locie fotografiami, które bardziej odpowiadać będą upodobaniom użytkowników – na przykład spektakularnymi ujęciami supersamochodów czy ujęciami pokazującymi sportowców w akcji.

Twórcy niecodziennego rozszerzenia dla Chrome’a przekonują, że jest się przed czym bronić – z podawanych przez nich danych wynika, że w ciągu godzina na świat przychodzi 15 000 noworodków, z których większość będzie kreowana przez szczęśliwych rodziców jako gwiazda Facebooka. Czy tego chcesz, czy nie.

"

Rodzice dzielą się na Facebooku każdym uśmieszkiem, zabawą czy wpadką ich dziecka? Doprowadza Cię to do szału? Pobierz wtyczkę Baby Blocker, zabezpieczenia na media społecznościowe. Rozszerzenie blokuje zdjęcia dzieci i zastępuje je czymś, co znacznie bardziej Ci się spodoba. "

kochająca się para
kochająca się para
Przeczytaj także Facebook powie Wam, że macie cichego wielbiciela lub wielbicielkę

Skyn Baby Blocker – wtyczka zabezpieczająca przed zdjęciami dzieci na Facebooku

Zasada działania Baby Blockera (wtyczkę można pobrać z oficjalnego repozytorium)  jest prosta – wystarczy ją pobrać, zainstalować i uruchomić, żeby podczas przeglądania postów w mediach społecznościowych analizowała zdjęcia udostępniane przez znajomych i interweniowała, gdy tylko algorytmu stwierdzą, że na fotce znajduje się dziecko.

Wtyczka prowadzi statystyki, dzięki którym można dowiedzieć się, ile zdjęć dzieci udało się dzięki Baby Blockerowi nie zobaczyć. Wynikami można oczywiście dzielić się na Facebooku.

Idea ochrony użytkowników przed fotografiami dzieci nie zawsze jest egzekwowana ze stuprocentową (ani zapowiadaną na 99,9%) skutecznością – część zdjęć przemyka się przez filtry, Baby Blocker nie jest więc rozwiązaniem doskonałym. Jeśli projekt będzie rozwijany, a nie potraktowany jako jednorazowy chwyt marketingowy, sprawność rozszerzenia powinna być polepszona. 

Zobacz także: >> Facebook pozwoli uśpić denerwujących znajomych <<

Narzędzia do unikania zdjęć dzieci dał użytkownikom sam Facebook – jeśli czyjeś posty zaczynają nas irytować, można danego znajomego wyciszyć na wybrany okres, na przykład na miesiąc. W tym czasie serwis nie pokaże nam żadnego posta ani zdjęcia opublikowanego przez ignorowanego użytkownika.

Przyda się Wam taka wtyczka?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet