Pogoda
07.09.2017 13:20

Producent sprzętu wziął się za gry - rezultat można testować za darmo

ROCCAT, producent klawiatur i myszek dla graczy, wziął się razem z nimi za stworzenie wieloosobowej gry, która będzie w stanie dać niezły wycisk grającym. Do 15 października 2017 można bezpłatnie sprawdzać, czy aspiracje e-sportowe mają pokrycie w rzeczywistości.

Producent sprzętu wziął się za gry - rezultat można testować za darmo
foto: materiały prasowe

Sick City to gra taktyczna czerpiąca inspirację z popularnych i cenionych przez graczy serii Commandos czy Company of Heroes, zakrapiana przy tym co lepszymi kawałkami MOBA, a nawet elementami RTS znanymi z Warcrafta.

Rezultatem ma być osadzona w postapokaliptycznym świecie taktyczna strzelanka, w której czteroosobowe drużyny walczą ze sobą o dostęp do surowców, rządy na dzielni oraz szacunek ulicy tytułowego Sick City.

Kluczem do sukcesu ma być odpowiednie wykorzystanie unikalnych umiejętności poszczególnych jednostek oraz synchronizacja działań współpracujących ze sobą graczy.

W tytule, w którym pojawiać się ma dużo bezpośrednio pokazanej przemocy, postawiona na kreskówkową grafikę, co daje dość ciekawy efekt:

Wyróżnikiem Sick City ma być bliska współpraca twórców z graczami, którzy będą mieć realny wpływ na rozwój tytułu. ROCCAT zapowiada wdrożenie specjalnej waluty, którą będzie rozdawana po każdej odbytej rozgrywce.

Otrzymane monety można będzie użyć, wykupując głosy w ankietach dotyczących dalszych kierunków rozwoju Sick City. Im więcej ktoś będzie grał, tym będzie miał większe możliwości na przekonanie do wprowadzania oczekiwanych przez siebie nowości.

Sick City dostępne jest w ramach darmowego wczesnego dostępu do 15 października 2017 roku – wystarczy pobrać ją ze strony projektu. Po zakończeniu bezpłatnego okienka gracze chcący kontynuować zabawę będą musieli zapłacić 10 euro.

Jak się Wam podoba Sick City?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry