Pogoda
08.02.2017 10:33

Produkcja Lamborghini Urusa ruszy w kwietniu 2017

Dyrektor generalny włoskiej marki – Stefano Domenicali – potwierdził, że produkcja SUV-a Lamborghini wystartuje już w kwietniu 2017 roku.

Produkcja Lamborghini Urusa ruszy w kwietniu 2017
foto: materiały prasowe

W dzisiejszych czasach produkcja SUV-a zdaje się być uniwersalną receptą na zwiększenie słupków sprzedaży. Wszystkie statystyki zdają się to potwierdzać. Już nie tylko Porsche oferuje w swojej gamie model o tym rodzaju nadwozia, ale także Bentley. Nawet te najbardziej prestiżowe marki samochodowe wielokrotnie borykają się ze swoistym brzemieniem sukcesu. W niektórych przypadkach zbyt duża liczba chętnych obnaża niedostateczne zdolności przerobowe zakładów produkcyjnych.

Jednym z najbardziej wyczekiwanych modeli jest Urus. Zdaniem Stefano Domenicali, rok 2017 ma być przełomowy w dziejach marki:

"

Produkcja wystartuje w kwietniu 2017 roku, przy czym w początkowej fazie wytwarzane będą egzemplarze przedprodukcyjne. Jak możecie zdawać sobie sprawę, to zupełnie nowy proces. Dlatego tych 12 miesięcy będzie dla nas tak istotnych. Zanim SUV Lamborghini trafi do dealerów, musimy się upewnić, że będą oni dostatecznie dobrze wyedukowani na temat tego zupełnie nowego samochodu. "

Co więcej, Włosi wychodzą z założenia, że wzbogacenie gamy o Urusa przyciągnie do salonów nowych konsumentów, w tym kobiety, stanowiące obecnie jedynie 5% wszystkich klientów. W końcu crossovery i SUV-y kojarzą się z wysoką pozycją za kierownicą, bezpieczeństwem, wygodą i praktycznością. Jednak ten model ma zostać stworzony w duchu Lamborghini. Oznacza to, że będzie nastawiony przede wszystkim na sportowe doznania z jazdy.

Poprzeczka została bardzo wysoko postawiona. Łatwego zadania nie mają ani inżynierowie, ani projektanci. Nie dość, że Urus ma zapewniać najlepsze właściwości jezdne w swoim segmencie, to jeszcze ma być najszybszy na prostej, a przy tym oferować komfort na przyzwoitym poziomie.

Urus ma dzielić podzespoły z Audi Q7, Bentleyem Bentaygą, a także Porsche Cayenne przyszłej generacji.

Co ciekawe, to nie pierwszy samochód terenowy w historii tej włoskiej marki. W latach 1986-1993 wyprodukowano 301 egzemplarzy Lamborghini LM002. Skrót LM oznacza Lamborghini Militari.

Tagi: News