Pogoda
24.10.2018 15:27

Profesjonalny gracz FIFA 19 twierdzi, że został zbanowany za krytykowanie gry

Kurt0411, jeden z profesjonalnych graczy FIFA 19, został na 2 miesiące odsunięty od możliwości rozgrywania meczy turniejowych – EA tłumaczy, że to z powodu agresywnych zachowań w stosunku do innych, zainteresowany jest zdania, że to zemsta za publiczne krytykowanie gry.

FIFA 19
foto: materiały prasowe

Kurt0411 opublikował film, w którym poddaje grę FIFA 19 miażdżącej krytyce – gracz, który szuka jak najlepszego symulatora piłki nożnej, narzekał na zastosowane przez EA rozwiązania, sprawiające że rozgrywka różni się znacznie od rzeczywistej.

Eletronic Arts zauważyło nagranie i… zażądało jego usunięcia, powołując się na prawa autorskie i pokazanie na nim fragmentów rozgrywki.

Gracz nie dał się zastraszyć i dalej opowiadał o tym, że FIFA 19 jest „najgorszą grą piłkarską”, w jaką grał. Głównym zarzutem jest to, że rozgrywka jest zbyt wolna – przynajmniej z punktu widzenia profesjonalnego gracza.

Za najbardziej popsutą część gry uznał mechanizm strzałów, który według profesjonalnego gracza został stworzony nie dla ludzi, lecz dla ośmiornic – żeby mieć pełną kontrolę, trzeba używać kilku różnych przycisków.

Podczas swojej tyrady gracz często powtarzał, że chciałby poznać osobę, która zdecydowała, że FIFA powinna rozwijać się w tym, a nie innym kierunku.

FIFA 19 – siła mistrzów [RECENZJA]
FIFA 19 – siła mistrzów [RECENZJA]
Przeczytaj także FIFA 19 – siła mistrzów [RECENZJA]

Profesjonalny gracz FIFA 19 zbanowany przez EA

Kariera krytykującego FIFĘ gracza została przerwana przez EA, która ogłosiła, że Kurt0411 został zbanowany za niewłaściwe zachowanie, pogróżki w stosunku do innych oraz prześladowanie innych graczy.

Gracz nie godzi się z takim uzasadnieniem bana – uważa, że prawdziwym powodem, dla którego został wykluczony z rozgrywek, jest właśnie publiczna krytyka tytułu. Inny profesjonalny gracz zdradził, że EA rozsyłało zawodnikom e-sportowym wiadomości, w których informowała że przez odniesione w grze sukcesy stali się „reprezentantami EA” i nie mogą w związku z tym w żaden sposób krytykować tytułu.

Kurt wskazał ponadto, że jeśli rzeczywiście odzywki w stosunku do innych graczy były powodem bana, to inny profesjonalni e-sportowcy zasłużyli na niego o wiele bardziej, niż on.

Wysłaliśmy w tej sprawie zapytanie do Electronic Arts – czekamy na odpowiedź.

A Waszym zdaniem z jakiego powodu został nałożony ban?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry