Project Remedium pozwala leczyć organizm własnoręcznie mordując bakterię po bakterii

Michał Tomaszkiewicz
01.09.2017 12:25
Project Remedium pozwala leczyć organizm własnoręcznie mordując bakterię po bakterii Fot. materiały prasowe

W zalewie gier pozwalających prowadzić kosmiczne walki o przyszłość ludzkości nowy polski tytuł, Project Remedium, wyróżnia się koncentrowaniem się na człowieku, a właściwie jego wnętrzu – zadaniem gracza jest walka z mikrobami. W nanoskali rozpierducha też jest imponująca.

Zamiast przebyć bezkresne otchłanie wszechświata, gracz podróżuje po zaatakowanym przez chorobę organizmie, własnoręcznie wcielając się w siły zbrojne układu immunologicznego i bakteria po bakterii (lub wirus po wirusie) eksterminując przyczyny infekcji.

Jak się jednak okazuje, nie mamy do czynienia ze zwykła chorobą – jej złośliwość to wynik działania inteligentnych przeciwników. Walka z nimi nie będzie prostą sprawą – tym bardziej, że stawką w grze jest życie 9-letniej Marysi.

Organizm dziewczynki jest tak zniszczony, że twórcy mówią wręcz o osadzeniu akcji w specyficznym, postapokaliptycznym świecie.

Przygody gracza prowadzącego leczniczego nanorobota skupiającego się na rozwałce rozgrywają się w 6 witalnych narządach oraz w układzie krwionośnym. Za chorobą dziecka kryje się tajemnica, która wymaga rozwiązania – w trakcie odkrywania intrygi i wykonywania kolejnych misji można będzie korzystać z pomocy innych sztucznie wytworzonych sprzymierzeńców systemu odpornościowego organizmu.

Autorzy zapowiadają możliwość ulepszania możliwości broni – zarówno pod względem powodowanych obrażeń, jak i zdolności do leczenia tkanek – oraz możliwość korzystania z zasobów otoczenia do ulepszania metod leczniczych oraz możliwości prowadzonego nanobota.

Project Remedium dostępny jest w serwisie Steam – regularna cena gry została wyznaczona na 15 euro. Nie należy raczej spodziewać się, że twórcy gry – debiutanckie studio Atomic Jelly – pójdzie w ślady autorów horroru Darkwood i udostępni swoje dzieło za darmo na Pirate Bay.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.