Pogoda
21.11.2016 12:04

Projektor Hykker i smartfon myPhone z Biedronki – warto kupić?

Projektor Hykker Vision 130 i smartfon myPhone Q-Smart Elite trafiły 21 listopada 2016 roku do sprzedaży w Biedronce – oba urządzenia zostały wycenione na mniej niż 300 zł. Czy warto je kupić?

Projektor Hykker i smartfon myPhone z Biedronki – warto kupić?
foto: materiały prasowe

Polskie bliźniacze marki – myPhone i Hykker należą do tego samego producenta – bardzo często decydują się na współpracę z popularną siecią dyskontów. Przyglądaliśmy się już wielu oferowanym w Biedronce smartfonom, wyliczając kompromisy wymuszone przez cenę i ograniczenia, przez które kupujący mogliby czuć się zawiedzeni.

Wskazywaliśmy także na produkty, które wyróżniały się nie tylko niską ceną, ale także oferowanymi możliwościami, stając się w praktyce najlepszymi nowymi smartfonami za daną kwotę.

Przyglądaliśmy się także gadżetom firmowanym przez Hykkera – na przykład bezprzewodowemu głośnikowi Bluetooth Deep Sound Speaker  z wbudowanym radiem, kosztującym tylko 50 zł. Co oferuje projektor Hykker Vision 130?

Hykker Vision 130 – czy warto kupić?

Projektor Hykker Vision 130 został wyceniony na 299 zł. Za tę cenę otrzymuje się multimedialne urządzenie wraz z pilotem, zdolne do wyświetlenia obrazu o przekątnej nawet 130 cali przy oddaleniu od ściany o 3,8 metra.

Urządzenie jest małe i lekkie – jego wymiary to 200x150x80 mm, a waga to 1,1 kg. Do źródła obrazu można przyłączyć go poprzez port HDMI – można więc do niego podłączyć komputer, telefon, dekoder satelitarny czy konsolę do gier. Obsługiwane jest także analogowe wejście VGA.

foto: materiały prasowe

Projektor Hykker Vision 130 potrafi także odtwarzać filmy i muzykę oraz prezentować zdjęcia podchodzące wprost z karty pamięci SD bądź pendrive’a USB. Gadżet oferuje także port USB mogący zasilić podpięty do niego dysk twardy.

Producent chwali się, że Hykker Vision 130 jest zdolny do samodzielnego odtwarzania materiałów Full HD – trzeba jednak wiedzieć, że jest to format możliwych do uruchomienia na projektorze filmów, a obraz konwertowany jest do rozdzielczości, w której pracuje sam projektor.

Hykker Vision 130 wyświetla obrazu 800×480 pikseli – z tego powodu należy spodziewać się dobrze widocznych na ścianie pikseli składających się na prezentowany film czy oglądane zdjęcie.

foto: materiały prasowe

Jasność projektora Hykker (zastosowano lampę LED) to 110 lumenów. Oznacza to, że w świetle dziennym rzutowany na ścianę obraz będzie dość niewyraźny, żeby zapewnić sobie odpowiednie wrażenie wizualne trzeba będzie korzystać z projektora Vision 130 w miejscach zaciemnionych lub po prostu wieczorem, przy zgaszonym świetle.

Gadżet ma wbudowane głośniki o mocy 2 W, nie należy jednak spodziewać się dźwięku o wysokiej jakości – jest on po prostu zbyt cichy. Dodatkowo problem może stwarzać wbudowany wentylator chłodzący, pracujący dość głośno. Sygnał audio można wyprowadzić do głośników zewnętrznych przez gniazdo minijack.

Wszystkim funkcjami projektora można sterować za pomocą pilota zdalnego sterowania. Niedogodne może być umieszczenie czujnik podczerwieni z tyłu obudowy – postawienie urządzenia tyłem do ściany może go zablokować.

foto: materiały prasowe

299 zł za projektor Hykker Vision 130 to dobra cena – należy tylko pamiętać o wspomnianych ograniczeniach (niska rozdzielczość ekranu i niska jasność wyświetlania). Będą one widoczne podczas odtwarzania filmów.

Projektor Hykker Vision 130 to nie jedyny gadżet, jaki trafił do sprzedaży w Biedronce 21 listopada 2016. Przyjrzeliśmy się także smartfonowi myPhone Q-Smart Elite – o tym, czy warto go kupić i kto powinien być z niego zadowolony można przekonać się na następnej stronie.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety