Pogoda
14.03.2016 15:18

Projektor multimedialny Z4 Aurora

Projektor multimedialny Z4 Aurora potrafi wyświetlić obraz o przekątnej 300 cali i słucha się gestów rąk wykonywanych nad jego obudową.

Projektor multimedialny Z4 Aurora
foto: kadr z wideo

Na pierwszy rzut oka urządzenie przypomina mały gramofon. Szybko jednak okazuje się, że to co początkowo było brane za talerz, w rzeczywistości jest sensorem mającym za zadanie obserwować i interpretować ruchy dłonią.

Rozdzielczość czujnika wynosi 150 punktów na cal, częstotliwość próbkowania to 200 razy na sekundę.

Projektor multimedialny Z4 Aurora

Wykonanie gestu przekręcania dłoni służy do regulowania natężenia dźwięku, podczas gdy proste przeciągnięcie ręki nad urządzeniem wstrzyma bądź wznowi odtwarzanie muzyki lub filmu. Funkcjami projektora można także sterować za pomocą pilota zdalnego sterowania.

Z4 Aurora jest tak naprawdę komputerem pracującym pod kontrolą Androida w wersji 4.3, dysponującym 2 GB RAM oraz 16 GB przestrzeni na pliki. Gadżet ma wbudowane głośniki stereo sygnowane przez firmę Harman Kardon.

Z informacji producenta wynika, że Z4 Aurora bez problemów radzi sobie z odtwarzaniem filmów w rozdzielczości 4K. Tak dokładnego obrazu – ani nawet opcji Full HD – nie zobaczy jednak użytkownik gadżetu, jako że projektor działa w rozdzielczości 1280x800 punktów.

Możliwe będzie za to oglądanie materiałów trójwymiarowych – Z4 Aurora współpracuje z aktywnymi okularami. Czas pracy lampy LED wyprodukowanej przez Osram szacowany jest na 30 000 godzin ciągłej pracy. Obraz wyświetlany jest z jasnością 700 lumenów.

Projektor obsługuje korekcję trapezową poziomą i pionową, dzięki czemu można go ustawiać z boku od płaszczyzny, na którą rzutowany jest obraz. Urządzenie może bezpośrednio uruchamiać napisane dla systemu Android aplikacje – abonenci Netfliksa mogą więc odtwarzać filmy z serwisu strumieniowego bezpośrednio z projektora. Gadżet oferuje 2 porty HDMI, USB (3.0 + 2.0), AV, gniazdo słuchawek, SPDIF oraz Ethernet (RJ45). Projektor można także podłączyć bezprzewodowo z wykorzystaniem Bluetooth bądź Wi-Fi.

Docelowo Z4 Aurora ma kosztować 699 dolarów – w przedsprzedaży, podczas kampanii crowdfundingowej na serwisie indiegogo.com sprzęt jest o 200 dolarów tańszy. Okazja na zakup przecenionego projektora skończy się wraz z odejściem kwietnia 2016 – pierwsze egzemplarzy urządzeń mają być wysłane do zamawiających jeszcze w maju 2016.

Przydałby się Wam taki projektor? Podrzućcie swoje opinie.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety Technologia