Prokuratura przesłuchała Jana B. Jakie postawiono mu zarzuty?

09.09.2021 12:13
Prokuratura Regionalna w Warszawie Fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Prokuratura Regionalna w Warszawie wydała oświadczenie w sprawie oszustwa podatkowego. W tej sprawie został przesłuchany gitarzysta Jan B.

Jak podaje PAP, Prokuratura Regionalna w Warszawie prowadzi śledztwo przeciwko 48-latkowi zarządzającemu tzw. agencją eventową. Jest on podejrzany o popełnienie tzw. zbrodni vatowskiej poprzez wystawianie faktur poświadczających wykonanie fikcyjnych usług na łączną kwotę ponad 14,5 mln zł. PAP ustaliła, że jednym z mężczyzn, którego dotyczy śledztwo jest Jan B., gitarzysta Lady Pank.

Polecamy

Prokuratura przesłuchała Jana B. Jakie postawiono mu zarzuty?

Prokuratura poinformowała, że śledztwo w tej sprawie prowadzone jest od grudnia 2019 r. Zostało zainicjowane m.in. zawiadomieniami złożonymi przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej oraz Naczelnika Urzędu Skarbowego w Legionowie.

Marcin Saduś, rzecznik prasowy PR zdradził szczegóły:

W toku śledztwa zgromadzono dowodowy wskazujące, że poświadczające nieprawdę faktury były dystrybuowane przez współpracującą z podejrzanym warszawską księgową. Ustalonym osobom nabywającym nierzetelne faktury sukcesywnie ogłaszano zarzuty z art. 271a §1 kodeksu karnego, art. 62 § 2 kodeksu karnego skarbowego albo art. 273 kodeksu karnego. Wśród kilkudziesięciu osób biorących udział w procederze znalazły się również osoby publicznie znane, w tym przedstawiciele świata show biznesu.

Dodał również, że "Do czasu wykonania czynności z udziałem wezwanych osób, Prokuratura Regionalna w Warszawie nie będzie informowała o szczegółach zarzutów, jak również kogo one dotyczą".

Jak podaje Super Express, możliwe oszustwa Jana B. mogą dotyczyć trasy koncertowej, która odbyła się w 2018 roku. Muzyk został już przesłuchany. TVN24.pl poprosiło o komentarz w tej sprawie menedżera gitarzysty, ale ten odmówił.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.