Pogoda
24.04.2019 14:24

Protest przeciwko 5G w Warszawie. „Powstrzymajmy największy eksperyment biologiczny w historii ludzkości”

26 kwietnia 2019 roku przeciwnicy sieci komórkowych piątej generacji chcą otworzyć oczy wszystkim Polakom nie zdającym sobie sprawy z tego, że „stoimy przed potężnym zagrożeniem dla całej Ziemi i wszystkich istot na nich żyjących”. Apokalipsę ma ściągnąć na nas technologia 5G.

Protest przeciwko 5G w Warszawie
foto: zrzut ekranu

Zaniepokojeni obywatele zwołują się na protest na Facebooku. Odzew jest stosunkowo niewielki – na dwa dni przed terminem swój udział potwierdziło niecałe 100 osób, niemal 800 zaznaczyło, że może przyjdzie.

Organizatorzy są przekonani, że sieci komórkowe 5G są niebezpieczne dla życia, a także zdrowia – podobne hasła wykrzykiwano wcześniej w Gliwicach, w których protestujący obawiali się, że technologia piątej generacji „ugotuje im mózgi”.

protest przeciw sieciom 5G
protest przeciw sieciom 5G
Przeczytaj także Gliwiczanie wyjdą na ulice demonstrować przeciwko sieciom 5G. Boją się, że „usmażą się jak parówki”

W opisie wydarzenia na Facebooku można wyczytać, że 5G nie tylko nas zabije, lecz także pozwoli nas szpiegować na każdym kroku (zachowaliśmy pisownię oryginału):

"

Jest nim największy eksperyment biologiczny w historii ludzkości - nieprzebadana technologia 5G i idące za nim smard grid, czyli sieć skomunikowanych ze sobą urządzeń z przedrostkiem „smart” (smart phones, smart cars, smart fridges itp.) które stale mają zbierać i przesyłać informacje o Tobie agencjom wywiadowczym. "

protest_5g_warszawa_02

Protest przeciwko 5G. Organizatorzy obawiają się wpływu mikrofal i szpiegowania

W ramach zachęcania do osobistego pojawienia się na proteście organizatorzy zdradzają też, że wprowadzenie 5G to część długofalowego planu zniszczenia ludzkości.

"

Istnieje mnóstwo badań, że już wcześniejsze generacje telefonii komórkowej jak 2G, 3G i 4G są szkodliwe dla zdrowia ludzkiego i całego środowiska naturalnego, a smog elektromagnetyczny, który mimo że niewidzialny, jest przyczyną epidemii chorób. Smart grid w swoim założeniu została stworzona do inwigilacji i kontroli ludzi, a dalszym planem jest by w pewnym momencie włączyć człowieka w sieć powiązanych ze sobą urządzeń, czyniąc go bio-robotem. Musimy zapobiec próbom wprowadzenia transhumanizmu w zarodku, którym jest 5G. "

Transhumanizm to zdobywająca coraz większą popularność idea rozszerzania ludzkich możliwości za pomocą sztucznej inteligencji i technologii i stworzenia nowego, ulepszonego i „rozszerzonego” człowieka.

Nie podano, na jakie dokładnie badania mające potwierdzać szkodliwy wpływ sieci komórkowych na organizmy żywe powołują się organizatorzy protestu przeciwko 5G.

Naukowcy i specjaliści uspokajają – sieci 5G nie są niebezpieczne, a gęstsze rozmieszczenie nadajników pozwoli na zmniejszenie mocy transmisji.

Data protestu nie została wybrana przypadkowo – 26 kwietnia 2019 w Sejmie odbędzie się konferencja „Szanse i zagrożenia 5G” – organizatorzy akcji chcą upewnić się, że ich głos zostanie usłyszany.

Można się spodziewać, że podczas samej debaty uczestnicy nie będą zajmować się deliberowaniem na tematy zdrowotne – naukowcy są zgodni, że zagrożenia nie ma. Poruszane będą za to zagadnienia dostosowania polskich norm natężenia pola elektromagnetycznego do standardów zalecanych przez Światową Organizację Zdrowia – obowiązujące obecnie przepisy, wywodzące się jeszcze z czasów PRL, są 100 razy bardziej restrykcyjne, przez budowa sieci 5G jest niemożliwa.

Zobacz także: >> Za dwa lata zabraknie w Polsce mobilnego internetu. Pomogłoby 5G, ale przeszkadza polskie prawo <<

Jeśli Polska nie dostosuje norm do wskazywanych przez WHO wartości, już za kilka lat grozi nam paraliż sieci mobilnych, które nie będą oferować przepustowości niezbędnych do zrealizowania wszystkich zadań zlecanych przez użytkowników.

Protest przeciwko 5G odbędzie się w Warszawie 26 kwietnia 2019 roku w godzinach 16-20. Jako miejsce zgromadzenia wskazano Pomnik Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie.

A Wy boicie się 5G?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile