Protest taksówkarzy w Warszawie. „Nie zastępujcie aplikacją rodziny, przyjaciół i taksometru z kasą”

Michał Tomaszkiewicz
08.04.2019 10:31
Protest taksówkarzy w Warszawie. „Nie zastępujcie aplikacją rodziny, przyjaciół i taksometru z kasą” Fot. kadr z wideo

W życiu trzeba mieć zasady – taki przekaz przygotowali taksówkarze z okazji warszawskiego strajku z 8 kwietnia 2019 roku. Na Facebooku apelują do internautów, żeby nie zagubili się we współczesnym świecie i nie zamienili rodziny ani taksometru na aplikację.

Nie jest tajemnicą, że taksówkarze nie żywią do Ubera zbyt ciepłych uczuć. Przewoźnicy uważają, że kierowcy wzywani przez aplikację działają nielegalnie, zabierając im pasażerów i odbierając im rodzinom środki do życia.

Często biorą więc sprawy w swoje ręce, urządzając polowania na kierowców Ubera – filmem z jednej z takich „interwencji” pochwalili się nawet w sieci. Na nagraniu widać, jak „nieznani sprawcy” dewastują samochody Ubera przywożące pasażerów do warszawskiego klubu.

Podobne sceny można było zobaczyć podczas konferencji Ubera w Ministerstwi Cyfryzacji – gigant chwalił się na niej inwestycją w Polsce w producenta rowerów elektrycznych (a wkrótce i hulajnóg) Jump. Resort dla ochrony otoczony był kordonem policji, a taksówkarze gromkimi okrzykami kwitowali zatrzymywanie kolejnych kierowców Ubera.

Na tym nie kończy się jednak krucjata taksówkarzy – na profilu facebookowym TAXI Warszawa INFO opublikowano grafikę, która idealnie pokazuje punkt widzenia „licencjonowanych przewoźników” na kierowców z aplikacji. To zamach na naszą tradycję i zasady.

Przeczytaj także

Protest taksówkarzy w Warszawie – hasło o rodzinie i taksometrze

Opublikowane na Facebooku hasło taksówkarzy nie spotkało się z reakcją, jakiej się spodziewali – wiadomość bije co prawda rekordy udostępnień i komentarzy, jednak nie są to zazwyczaj pochlebne opinie.

Internauci nie przepuścili okazji, żeby w prześmiewczy sposób skomentować podniosłe w założeniu słowa taksówkarzy.

Zobacz także: >> Uber inwestuje w centrum inżynieryjne w Polsce  <<

Jednym z najpopularniejszych komentarzy stało się credo „Bóg. Honor. Taksometr”. Internautom spodobał się także stylizowany na dziecięcy obrazek rodziny, na którym główną rolę, zamiast rodziców, gra właśnie taksometr.

taksowkarze_taksometr_02 Fot. foto: zrzut ekranu

Protest taksówkarzy postanowiła wykorzystać nowa konkurencja przewoźników – wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych Hive. 8 kwietnia 2019, w dniu zablokowania Warszawy przez taksówki, specjalny kod promocyjny oferuje pół godziny jazdy za darmo. Wystarczy akurat na powrót do domu, o ile mieszkacie w obszarze operacyjnym wypożyczalni.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.