Ta paczka to prawdziwy koszmar! Ogromne pająki w pojemniku z przyprawami

19.05.2022 13:21
Ta paczka to prawdziwy koszmar! Ogromne pająki w pojemniku z przyprawami Fot. Shuterstock

Groźne pająki i owady zamiast przypraw ujawnili w paczce Funkcjonariusze pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Nietypowa paczka została znaleziona w Pruszczu Gdańskim.

Przedstawiciele pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) znaleźli w przesyłce z Wielkiej Brytanii żywe owady i pająki. W paczce, w której miały znajdować się pojemniki na przyprawy, znajdował się między innymi jeden z największych pająków skaczących na świecie.

Ogromne pająki w paczce z przyprawami

Do nietypowego zdarzenia doszło w węźle pocztowym w Pruszczu Gdańskim, skąd zagraniczna korespondencja trafia m.in. do Trójmiasta. Dotarła tam bowiem paczka pełna egzotycznych pająków i owadów.

Polecamy

Funkcjonariusze pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) pełniący służbę w Oddziale Celnym Pocztowym w Pruszczu Gdańskim dokonali nietypowego ujawnienia. Na podstawie przeprowadzonej analizy mundurowi wytypowali do kontroli przesyłkę z Wielkiej Brytanii, w której miały znajdować się pojemniki na przyprawy. Jak się okazało, w paczce znajdowały deklarowane pojemniki, ale zamiast przypraw były w nich umieszczone żywe owady i pająki.

- informuje Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku.

W przesyłce miały znajdować się pojemniki na przyprawy. Jak się okazało, w paczce znajdowały się deklarowane pojemniki, ale zamiast przypraw były w nich umieszczone żywe owady i pająki

- przekazał w komunikacie rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Gdańsku asp. Sebastian Pakalski.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, w przesyłce znajdował się m.in. duży pająk Hyllus diardi, czyli pająk z rodziny skakunowatych (pająków skaczących), uznawany za jednego z największych na świecie.

Jest to aktywny i agresywny pająk, zdolny upolować ofiarę nawet większą od siebie

- tłumaczy funkcjonariusz.
    
W przesyłce znajdował się również  Phidippus carolinensis, pająk, który nie tka sieci, lecz poluje, skacząc na swoją ofiarę.
 
Pomorska Krajowa Administracja Skarbowa wysłała pismo do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Pruszczu Gdańskim. Weterynarz wydał decyzję o odesłaniu przesyłki do nadawcy.

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.