Pogoda
26.01.2017 11:58

Przegapił zjazd i się zatrzymał na 3-pasmowej drodze

Przegapienie zjazdu może kosztować sporo czasu, jednak dla własnego bezpieczeństwa nie warto podejmować się desperackich manewrów zmiany kierunku w ostatniej chwili.

Przegapił zjazd i się zatrzymał na 3-pasmowej drodze
foto: kadr z wideo

Wielu kierowców ma tendencje do łatwego rozpraszania się podczas prowadzenia pojazdu – zdarza im się zagapić lub zamyślić. Pół biedy jeśli skutkuje to jedynie w niepotrzebnym nadłożeniu drogi. Gorzej jak delikwent zorientuje się w ostatniej chwili i pod wpływem impulsu postanowi nagle – bez zastanawiania się, z pogwałceniem zasad ruchu drogowego – odbić we właściwym kierunku.

Prawdopodobieństwo znalezienia się w podobnej sytuacji jest większe w przypadku osób jeżdżących na pamięć, które akurat ten jeden raz poruszają się po codziennie pokonywanym odcinku z zamiarem zjechania z niego na innym niż zazwyczaj zjeździe. To samo może spotkać osoby nieporadnie stosujące się do wskazówek systemów nawigacyjnych.

Jednak niezależnie od sytuacji, każdy z kierowców powinien przestrzegać przepisów ruchu drogowego. I gdyby istotnie wszyscy jeździli zgodnie z przepisami ruchu drogowego, do takich sytuacji by nie dochodziło:

Nie lada niebezpieczeństwo w ruchu drogowym spowodował kierowca jadący Oplem Astrą kombi, który będąc na środkowym pasie ruchu zasygnalizował zamiar zjechania najbliższym zjazdem. Postąpił w taki sposób, jakby popełnienie takiego błędu miało być wielką ujmą na honorze. Równie dobrze mógł pojechać na wprost, jadąc inną trasą do punktu docelowego, nawet jakby to miało oznaczać nadłożenie paru kilometrów. W końcu narażanie siebie jak i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo nie jest tego warte…

Jednak to nie pierwszy tego rodzaju występek. Jeszcze większą lekkomyślnością popisał się kierowca Renault Scenica II, holujący przyczepkę. Po chwili jak zorientował się, że minął zjazd, postanowił zawrócić na drodze szybkiego ruchu, w dodatku na zakręcie. Ponadto prowadzący francuski samochód zachowywał się tak, jakby nie widział nic złego w swoim zachowaniu.

Tagi: Duperele