Pogoda
02.01.2017 09:12

Przejechał na 236 zielonych światłach z rzędu

Zdaniem mieszkańców Nowego Jorku jedyną rzeczą gorszą od chodzenia po Manhattanie w godzinach szczytów, jest jazda samochodem.

Przejechał na 236 zielonych światłach z rzędu
foto: kadr z wideo

I nie ma co się dziwić. W wielkich aglomeracjach ludzie muszą zmagać się z potężnymi korkami. Same ulice wydają się być równie zatłoczone, co chodniki. Kolejnym czynnikiem zwiększającym korki na drogach w obrębie Nowego Jorku są liczni turyści, zatrzymujący się niemalże na każdym kroku, fotografujący wszystko, co wpadnie im w oko. W dodatku często nie mają zielonego pojęcia, w jakim kierunku podążają.

Jeden z kierowców Ubera – Noah Forman – który wcześniej przez 10 lat pracował, wożąc ludzi żółtą taksówką, postanowił ustanowić nowy, światowy rekord, nagrywając najwięcej zielonych świateł z rzędu w Manhattanie. Inspiracją dla niego był filmik, na którym inna osoba dokonała właśnie tego samego, ale 55 lat temu.

Noah jak twierdził, już wcześniej parokrotnie pokonywał 100 zielonych świateł z rzędu, podczas gdy jego osobistym rekordem było 184. Jednak to, co się wydarzyło 6 grudnia 2016 roku, przeszło jego najśmielsze oczekiwania. Około 3:30 nad ranem, wybrał się na przejażdżkę. Czas poświęcony podróży okazał się być wyjątkowo owocny. Mężczyźnie udało się wtedy przejechać na 236 zielonych światłach z rzędu, poruszając się z Marcus Gravey Park w Harlem, do Washington Square Park, Second Avenue, kiedy to w końcu po około 30 minutach dorwało go czerwone światło, o czym sam wspomniał:

"

Czułem się szczęśliwy za każdym razem, gdy mogłem spróbować swoich sił w pobiciu rekordu. Jednak wszystko tamtej nocy od początku zapowiadało się wyjątkowo dobrze. Wydawało mi się, że mogłem jechać wszędzie tam, gdzie światło chciało mnie zabrać, aż w końcu natrafiłem na czerwone światło. "

Dla Noaha Formana 2016 rok zakończył się bardzo dobrze. Jednak nie chce on spoczywać na laurach. W przyszłych latach ma ambitny plan pobicia rekordu. Nie ulega wątpliwości to, że mierzy bardzo wysoko:

"

Chciałbym wynieść rekord na zupełnie nowy poziom. Nie zrobię tego w najbliższym czasie. Może za rok lub dwa przekonam się, czy dam radę dobić do 500. "

A Wy ile najwięcej zielonych świateł z rzędu pokonaliście?

Tagi: Duperele