Przeklęte numery telefonu. Nie dzwoń i nie odbieraj, jeśli nie chcesz umrzeć

Olga Konarzycka
26.07.2018 12:10
Telefon|undefined Fot. shutterstock.com

Tajemniczy numer, który zabijał swoich właścicieli a może telefon do samego Diabła? Poznajcie nieprawdopodobne historie związane z przeklętymi połączeniami telefonicznymi.

Jak doskonale wiadomo, zło może czaić się wszędzie. Nieważne czy są to dziecięce zabawki czy dzieła sztuki. Pisaliśmy również wcześniej o przeklętej kurtce z Zimbabwe, która pozbawia życia swoich właścicieli. Okazuje się również, że niebezpieczeństwo mogą nieść ze sobą pozornie niegroźne numery telefonów. Dlaczego nie warto pod nie dzwonić?

0888-888-888 – numer telefonu, który zabija

Mówi się, że ten bułgarski numer pozbawił życia wszystkich swoich dotychczasowych właścicieli. Pierwszy z nich, Vladimir Grashnov był dyrektorem firmy telekomunikacyjnej Mobitel. W 2001 zmarł on na raka, który najprawdopodobniej mógł być spowodowany zatruciem radioaktywnymi substancjami wykorzystywanymi przez konkurencję.

I chociaż śmierć Grashnova na pierwszy rzut oka nie wygląda podejrzanie, kolejne historie związane z numerem wydają się być czymś więcej, niż tylko zbiegiem okoliczności.

Telefon Fot. foto: shutterstock.com

Kolejni właściciele numeru ginęli w tajemniczych okolicznościach

Niedługo po śmierci swojego dyrektora Mobitel przekazał numer 0888-888-888 Konstantinowi Dimitrovi. Mężczyzna był właścicielem wartego 500 mln funtów imperium narkotykowego. W 2003 roku mafijny boss udał się do Holandii, aby sprawdzić stan swoich interesów. Podczas gdy jadł kolację z modelką, został zastrzelony. W momencie śmierci miał przy sobie telefon komórkowy o tajemniczym numerze.

Kolejną osobą, której przydzielono ten numer był Konstantin Dishliev. Miało to miejsce w 2005 roku. Dishliev był biznesmenem, który pod przykrywką agencji nieruchomości prowadził handel kokainą. Zaraz po zrealizowaniu transakcji opiewającej na 130 mln funtów, mężczyzna zginął. Sprawa jego morderstwa nie została rozwiązana.

Firma telekomunikacyjna zablokowała przeklęty numer

Numer składający się z samych ósemek przez zaledwie 4 lata pozbawił życia 3 bułgarskich mężczyzn. I chociaż przestępcza działalność większości z nich wydaje się być wystarczającym powodem śmierci, nie dla wszystkich sprawa jest tak oczywista.

Firma telekomunikacyjna Mobitel, która przez lata zajmowała się dystrybucją pechowego numeru w obliczu tajemniczych zgonów zdecydowała się go zablokować.

1-666-666-6666 - numer telefonu do diabła

0-888-888-888 nie jest jedynym numerem, który może nieść ze sobą przerażające konsekwencje. Okazuje się, że istnieją takie groźne nie tylko dla ich właścicieli, ale również dla każdego, kto odważy się pod nie zadzwonić lub odebrać przychodzące połączenie. Jednym z nich jest numer 1-666-666-6666, który z oczywistych powodów od razu budzi złe skojarzenia. Pewnego dnia zadzwonił on do Amerykanki, Jen Vest. I chociaż kobieta nie odpowiedziała na połączenie, zaraz potem zaczęła otrzymywać kilkanaście wiadomości od różnych adresatów. Wszystkie miały jednak tą samą treść – „SATAN”.

Mroczne historie związane z numerem Diabła postanowił również sprawdzić youtuber z kanału MKP Studios. Po wykonaniu połączenia w słuchawce słychać było jedynie dziwne szumy i ciche odgłosy. Jednak po chwili otrzymał dwa telefon od wybranego wcześniej numeru. Gdy odebrał, usłyszał monotonny kobiecy głos powtarzający w kółko różne kombinacje cyfr 0 i 1. Internauci szybko odgadli, że była to wiadomość zapisana za pomocą kodu binarnego. Jak udało się im ustalić, słowa kobiety brzmiały kolejno „Widzę Cię” oraz „Nic Cię nie ocali”.

999-9999 i inne przeklęte numery

Inna niepokojąca historia dotyczy numeru 999-9999. Według tajskiej legendy ma on moc spełniania życzeń każdego, kto pod niego zadzwoni. Jednak jak pewnie się domyślacie, cała opowieść wcale nie kończy się  dobrze. Wierzący w magiczną moc numeru niedługo później giną w wypadku samochodowym.

W Pakistanie natomiast istnieje przesąd dotyczący tzw. „czerwonych numerów”. Mówi się, że każdy ciąg cyfr, który na ekranie telefonu wyświetla się na czerwono jest przeklęty. Ponoć po odebraniu można usłyszeć dźwięk o niezwykle wysokiej częstotliwości, który może doprowadzić do śmiertelnego krwotoku mózgu.

Telefon Fot. foto:shutterstock.com

Przerażających numerów telefonów jest naprawdę mnóstwo. Okazuje się, że wybierając odpowiedni ciąg cyfr możecie dodzwonić się do Krwawej Mary, Slendermana czy Samary, upiornej dziewczynki znanej z filmu „Ring”. Jednocześnie istnieje ryzyko, że część ich właścicieli może chcieć za pomocą połączeń wyłudzić dane osobowe czy jedynie zabawić się kosztem rozmówców, wysyłając im serię wiadomości o mrożącej krew w żyłach treści.

A wy co sądzicie o nawiedzonych numerach telefonów? Czy to możliwe, że są w stanie pozbawić ludzi życia? Dajcie znać w komentarzach i koniecznie zajrzyjcie do innych przerażających historii z Archiwum Tajemnic.

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.