Przelej krew za Powstańców. Akcja oddawania krwi z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

31.07.2017 12:11
Przelej krew za Powstańców. Akcja oddawania krwi z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Fot. Facebook.com

Wydarzenie o dość kontrowersyjnej nazwie postanowili zorganizować inicjatorzy Marszu Niepodległości.

1 sierpnia 2017 odbędą się uroczyste obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które trwało od 1 sierpnia do 3 października 1944 roku. W związku z tą uroczystością organizatorzy Marszu Niepodległości postanowili podjąć się nowej inicjatywy. W tym dniu zamierzają zorganizować specjalną akcję Przelej krew za Powstańców, w ramach której zachęcą do dosłownego oddania krwi w specjalnym ambulansie znajdującym się na placu Defilad w Warszawie w godzinach 11:00-16:00.

Jak piszą autorzy inicjatywy w wydarzeniu na Facebooku:

Akcja Przelej krew za Powstańców ma na celu promowanie krwiodawstwa, zwłaszcza w tak szczególnym dniu, rocznicy rozpoczęcia Powstania Warszawskiego, gdzie nasi przodkowie przelewali krew w dosłownym tego słowa znaczeniu, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju.

Wydarzenie ma się odbyć w ramach VI Marszu Powstania Warszawskiego, organizowanego przez Brygadę Mazowiecką Obozu Narodowo-Radykalnego, przy wsparciu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Jednak niezależnie od poglądów politycznych honorowe oddawanie krwi to zawsze dobry pomysł.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.