Przepowiednia Nostradamusa na 2022 rok. Czy straszne proroctwo spełnia się na naszych oczach?

17.02.2022 17:48
Przepowiednia Nostradamusa na 2022 rok. Czy straszne proroctwo spełnia się na naszych oczach? Fot. Bridgeman Images/East News

Czy w 2022 roku nastąpi koniec świata? Co na ten temat mówił prorok wszechczasów Nostradamus?

Od niepamiętnych czasów ludzie zadają sobie pytanie, kiedy nastąpi koniec świata -  z niepokojem patrzą w przyszłość i wypatrują znaków zapowiedzianych w świętych księgach i proroctwach. Słynny francuski jasnowidz w swoich przepowiedniach zdradził podobno, czego możemy się spodziewać w 2022 roku.

Przepowiednia Nostradamusa na 2022 rok

Zdaniem wielu interpretatorów czterowierszy jasnowidza rok 2022 jawi się w czarnych barwach. Przerażające wydarzenia zostały opisane w "Les Prophéties". Badacze doszukali się w nich informacji o nadchodzących miesiącach. Większa część z nich twierdz wręcz, że dwie, a nawet trzy z wizji astrologa zaczynają się sprawdzać.

Polecamy

Jasnowidzowi przypisuje się trafne przewidzenie Wm.in. dojścia do władzy Adolfa Hitlera, ataków terrorystycznych z 2001 roku oraz epidemii COVID-19.

Konflikty zbrojne i wielki kryzys

Według części interpretatorów spuścizny Michela de Nostredame,  w roku 2022 wybuchnie kilka strasznych konfliktów zbrojnych. W Ameryce Północnej dojdzie do trzęsienia ziemi na niespotykaną dotąd skale. Spowoduje ono wielki kryzys humanitarny.

Nie ma opatów, mnichów, nie ma nowicjuszy do nauki; Miód będzie kosztował o wiele więcej niż wosk do świec; Wysoka cena pszenicy sprawi, że człowiek będzie tak poruszony, że zje bliźniego w rozpaczy.

– czytamy w jednym z czterowierszy. Interpretatorzy dzieł Nostradamusa twierdzą, że odnosi się to także do wielkiego, globalnego kryzysu spowodowanego pandemią.

Nostradamus napisał również:

Nagła śmierć pierwszego bohatera, zostanie on zmieniony i w jego królestwie postawią innego.

Straszne skutki zmian klimatycznych

Jak słońce, głowa zaplombuje lśniące morze, żywe ryby Morza Czarnego prawie się ugotują.

- czytamy w jednym z czterowierszy.

Badacze uważają, że jest to zapowiedź zmian klimatycznych na Ziemi.

Według Nostradamusa jesienią lub zimą czekają nas trzy dni ciemności. Profeta mówi wyraźnie, że widzi ośnieżone góry, a także znak krzyża na niebie. Tą zapowiedź interpretuje się jako wielki blackout, który spotka nas w 2022 roku.

Tragiczne w skutkach wydarzenie na niebie

Już w 2013 roku zespół astronomów w składzie Larry Molnar (Calvin College), Karen Kinemuchi (Apache Point Observatory) i Henry Kobulnicky (University of Wyoming), obliczył, że około 2022 roku zderzające się gwiazdy oświetlą nocne niebo. Zdaniem badaczy para gwiazd z konstelacji Cygnusa połączy się w jedno. Skutkiem tego będzie ogromna eksplozja. Oddalona o 1800 lat świetlnych od Ziemi, KIC 9832227 stanie się na krótki moment jednym z najjaśniejszych obiektów na naszym niebie. Zdarzenie spowoduje potężny czerwony blask, a następnie powstanie jedna gigantyczna gwiazda.

Internauci i zwolennicy teorii spiskowych twierdzą, że fragment dzieł profety dotyczy właśnie tego zjawiska.

W czasie gdy walka i furia osiągną na Ziemi szczyt, ujrzymy na niebie kometę, która będzie początkiem zapowiadającym katastrofy, jakich nie znał świat. [...] Gdy Księżyc ukryje się w mroku, ujrzymy ciało niebieskie o kolorze krwi.

Źródło: RadioZET.pl, zjawiskaniewyjasnione.pl

Zobacz również: Jasnowidz Krzysztof Jackowski: "To skażenie przejdzie z pogodą". Czy Polacy są w niebezpieczeństwie?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.