Przeprowadził operację na 80-letniej kobiecie. Okazało się, że jest ochroniarzem

08.06.2021 15:30
Przeprowadził operację na 80-letniej kobiecie. Okazało się, że jest ochroniarzem Fot. zdjęcie poglądowe/shutterstock.com

Były ochroniarz w pakistańskim szpitalu podał się za lekarza. Mężczyzna operował 80-letnią kobietę. Zmarła dwa tygodnie po zabiegu.

Operował 80-letnią kobietę, chociaż był ochroniarzem

Jak podaje The Guardian, były pracownik ochrony w pakistańskim szpitalu Muhammad Waheed Butt podawał się za lekarza i próbował wyleczyć chorą kobietę. Rodzina 80-letniej Shameem Begum zgłosiła się do oszusta z prośbą o pomoc. 

Polecamy

Z relacji portalu wynika, że mężczyzna udawał lekarza w szpitalu publicznym w Lahore we wschodnim Pakistanie. Na temat sprawy wypowiedział się jeden z pracowników administracji we wspomnianej placówce: 

Nie możemy nadążyć za tym, co każdy lekarz i co każdy pracownik robi przez cały czas. To jest duży szpital.

Na razie nie jest dokładnie wiadomo, jaki rodzaj operacji wykonał oszust na sali operacyjnej. Co ciekawe, podczas zabiegu asystował mu wykwalifikowany technik, a ten nie zauważył nic podejrzanego w tym, że operację prowadził kompletnie nieznajomy lekarz. 

The Guardian poinformował, że rodzina kobiety zapłaciła za wykonanie zabiegu, a także poprosiła lekarzy o dwie kolejne wizyty domowe. W pewnym momencie 80-latka zaczęła się ponownie źle czuć, więc zabrano ją do tej samej placówki. To właśnie wtedy cała sytuacja wyszła na jaw.

Polecamy

Niedługo później kobieta zmarła. Nie przeprowadzono jeszcze autopsji, ale to jej wyniki zadecydują, czy zabieg przeprowadzony przez ochroniarza miał wpływ na stan zdrowia kobiety. 

Jak powiedział rzecznik policji w Lahore, Ali Safdar:

Były ochroniarz usłyszał zarzuty i jest w areszcie policyjnym. Butt podawał się za lekarza i odwiedzał wcześniej również innych pacjentów. 

Personel szpitala przyznał, że Butt został zwolniony dwa lata temu za próbę wyłudzenia pieniędzy od pacjentów. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.