Pogoda
19.08.2020 12:25

Przerażająca niespodzianka! Mieszkanka Warszawy znalazła w domu olbrzymiego ptasznika [ZDJĘCIE]

Ptasznik w Warszawie! Kobieta mieszkająca na Pradze Południe znalazła na ścianie swojego mieszkania egzotycznego pająka. Skąd się tam wziął?

ptasznik olbrzymi (zdjęcie poglądowe)
foto: elleonzebon/easyfotostock/Eastnews

Uwaga, jeśli masz arachnofobię, nie czytaj dalej tego artykułu! A może właśnie przeczytaj, bo dowiesz się, co robić, kiedy w Twoim mieszkaniu ni stąd, ni zowąd pojawi się wielki, egzotyczny pająk. Pewna Warszawianka przeżyła przerażające spotkanie z nieproszonym, ośmionogim, włochatym gościem.

Ptasznik w domu - Warszawianka znalazła egzotyczne zwierzę na ścianie

Zbliża się jesień, więc to normalne, że w naszych domach będziemy spotykać coraz więcej pająków. Te stawonogi, które nauczyły się koegzystować z ludźmi, bardzo często zaszywają się na zimę w budynkach, by w spokoju przetrwać mroźny okres w roku. Co innego jednak krzyżak, zyzuś tłuścioch czy kątnik, a co innego wielki ptasznik!

Joker
Joker
Przeczytaj także Nowo odkryty pająk nazwany na cześć Joaquina Phoenixa. Wygląda jak Joker

Jak podaje portal metrowarszawa.pl, kobieta mieszkająca na Pradze Południe wróciła do swojego domu ze spaceru. Po powrocie dokonała przeraźliwego odkrycia. Na jednej ze ścian jej mieszkania przy ulicy Łukowskiej siedział przedstawiciel ptasznika olbrzymiego (Lasiodora parahybana). Reakcja Warszawianki była natychmiastowa. Uciekła na klatkę schodową i natychmiast zadzwoniła po straż miejską.

uber
uber
Przeczytaj także Najdziwniejsze rzeczy, które Polacy zgubili w Uberze

Służby wysłały ekopatrol, który schwytał ptasznika i przetransportował go do warszawskiego ogrodu zoologicznego. Strażnicy miejscy opisali całą sytuację w oficjalnym komunikacie.

"

Cały spokój wieczornego spaceru mieszkanki ulicy Łukowskiej natychmiast prysł, gdy zobaczyła, kto zjawił się w jej mieszkaniu podczas chwilowej nieobecności. Nieproszony gość chodził po ścianie w przedpokoju. (...) Tam [w zoo - przp. red.] potwierdzono, że mieszkanie kobiety odwiedził ptasznik olbrzymi "

Nie wiadomo skąd egzotyczny okaz wziął się na Pradze Południe. Prawdopodobnie któryś z mieszkańców budynku hodował ptasznika i zwierzę najzwyczajniej w świecie uciekło. Trudno bowiem zakładać, że Warszawę opanuje wkrótce plaga wielkich pająków. Nasz klimat nie pozwoliłby przetrwać ptasznikowi zimy.

krokodyl nilowy
krokodyl nilowy
Przeczytaj także Krokodyl gigant grasuje w Europie. Płynie do Polski?

Ptasznik olbrzymi - co to za zwierzę?

Ptaszniki olbrzymie w naturze występują jedynie w stanie Paraíba w Brazylii, ale można spotkać je na całym świecie, ponieważ są popularne jako zwierzątka domowe. Jest to jeden z największych współczesnych pajęczaków. Rozpiętość odnóży dojrzałej samicy może osiągać nawet do 30 centymetrów długości. Ciało natomiast może mierzyć aż 10 centymetrów. Zazwyczaj ptaszniki olbrzymie są koloru czarnego, ale zdarzają się też osobniki brunatne, brązowe i szare. Ich ciało pokrywają jasne włosy. Jest jadowity, ale toksyna nie jest w stanie zabić zdrowego człowieka. Ich formą obrony są włoski parzące, które zwierzęta wyczesują z odwłoka. Jak wszystkie pająki, ptaszniki są drapieżnikami, polującymi głównie na małe owady i kręgowce. 

Boisz się pająków?

Piekielna mrówka sprzed 99 milionów lat. Naukowcy poznali sekret przodka współczesnych owadów
Piekielna mrówka sprzed 99 milionów lat. Naukowcy poznali sekret przodka współczesnych owadów
Przeczytaj także Piekielna mrówka sprzed 99 milionów lat. Naukowcy poznali sekret przodka współczesnych owadów

Zobacz też: Czy puma Nubia naprawdę była szczęśliwa? Oburzające kulisy tresury Kamila S. [WIDEO]

Tagi: Warszawa