Przerażająca przepowiednia Paracelsusa sprzed 500 lat spełni się lada dzień?

04.03.2020 21:21
Konieć świata, przepowiednia|undefined Fot. obraz Pieter Bruegel "The Triumph of Death horse" / East News

Paracelsus jest jednym z prekursorów nowożytnej medycyny. Jednak prócz ogromnej wiedzy medycznej posiadał również dar jasnowidzenia. Czego dotyczą jego przepowiednie?

Philippus Aureolus Theophrastus von Hohenheim Bombastus, był lekarzem, którego nazywano "cudotwórcą", alchemikiem i jednym z czołowych przedstawicieli renesansowej filozofii przyrody.

Przerażająca przepowiednia Paracelsusa: III wojna światowa i koniec świata

Mason, alchemik i różokrzyżowiec, urodził się w 1493 roku, w miejscowości Maria Einsiedeln w kantonie Zurych, na terenie Szwajcarii i jak jego ojciec Wilhelm Bombasta z Hohenheim od dziecka fascynował się medycyną i naukami przyrodniczymi.

Przeczytaj także

Syn wybitnego lekarza, nauczył się od ojca podstaw medycyny, jednak stale rozwijał swoją wiedzę, pobierając nauki w wielu szkół wyższych. W Wiedniu i w Ferrarze zapoznał się z dorobkiem naukowym Klaudiusza Galena, a w 1515 roku uzyskał na uniwersytecie w Ferrarze tytuł doktora.

Ekscentryczny wędrowny lekarz, który na początku XVI wieku podjął próbę radykalnej reformy medycyny, przede wszystkim zaś farmacji, był autorem niezliczonych dzieł i traktatów, które nie zawsze były ściśle związane z jego profesją.

W jednym z nich przedstawił swoje przepowiednie, które dotyczą losów całego świata. Wśród wielu przypadkowych i często niezrozumiałych przypowieści jedna jest wyjątkowo jasna i przerażająca.

Słynny alchemik napisał w niej, że Ziemię w XXI wieku czekają dramatyczne i tragiczne wydarzenia.

Wschód zbuntuje się przeciwko Zachodowi. Tysiące ognistych strzał polecą w niebo ze wschodnich terytoriów; upadłszy na ziemię, zrodzą słupy ognia, które będą wypalać wszystko na swej drodze

- napisał Paracelsus.

Badacze prac słynnego uczonego oraz historycy, twierdzą, że w ten sposób opisał on III wojnę światową, w której czasie zostanie użyta broń jądrowa.

Głębokie rany i strupy pokryją wielu ludzi. Ich dusze opuszczą ciała, jedna trzecia mieszkańców globu zginie

- czytamy w przerażającej przepowiedni.

Według słów jasnowidza woda i ziemia ulegną skażeniu, a zwierzęta i rośliny wyginą. Zdaniem badaczy i historyków Paracelsus pisał o skutkach użycia broni jądrowej i bombie atomowej.

Najbardziej szokujący jest jednak fakt, że przepowiednia została napisana 500 lat przed wynalezieniem broni masowej zagłady.

Zobacz więcej: Watykan ostrzega przed III wojną światową. Mocne słowa abpa Bernardita Auza

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.